DJI Mavic, Air and Mini Drones
Friendly, Helpful & Knowledgeable Community
Join Us Now

Czech Republic - Mavic pilots

Já lítal zpočátku Android, ale jelikož v Samsungu S5 (a v několika dalších telefonech s Androidem) nelze mít nainstalované DJI Go 4 a Litchi, ponechal jsem jen Litchi a DJI Go 4 mám ve firemním tabletu iPad Air (první generace). Takže nejvíce jedu na tabletu pokud nelítám v Litchi v módu FPV a nebo nedělám 360st. panoramata.
Copak máš za 3D tiskárnu? Já řešil stejný problém uchycení tabletu na vysílač, nakonec jsem si nakreslil vlastní design nastavitelného držáku co slouží i jako ochrana páček a celé se to vejde do brašny - tu je odkaz: Adjustable tablet holder for DJI Mavic PRO by smsagent



Sent from my iPad using MavicPilots
 
Prusa 3MK2 uz jsme se celkem skamaradili. Na littani mam Samsung Galaxy 8" pouzival jsem ho i predtim s Phantomem. Popr ipad 9.7Pro, kdyz byl cas se kochat. Litchi me jednou vypeklo, mam ho zaplacene ale nepouzivam. Dost fotim pro pratele i pro sebe little planets panorama ato uz dam rucne i z dji go. Jinak jestli mate nejaky napad co vytisknout rad pomuzu :)
Fotka je majak na Fuerteventure. Jezdim tam na ryby.
 

Attachments

  • IMG_0271.JPG
    IMG_0271.JPG
    586.8 KB · Views: 33
  • Like
Reactions: Celestyn and Willik
Parádní fotka ;-) Já zrovna laboruju, jak se zbavit té černé oblasti alespoň barvou gradientu nebe, Mavic se moc nahoru nepodívá, takže to nezbývá než dodělat ručně.
Jinak co se týče té tiskárny - s kolegou vyrábím vlastní značku, kdyby měl někdo zájem, dělám i školení. Jmenuje se Poseidon DUO, Google poradí, ale kvůli reklamě tu nejsem :)
Jak často jezdíš na ryby?


Sent from my iPad using MavicPilots
 
  • Like
Reactions: Willik
Parádní fotka ;-) Já zrovna laboruju, jak se zbavit té černé oblasti alespoň barvou gradientu nebe, Mavic se moc nahoru nepodívá, takže to nezbývá než dodělat ručně.
Jinak co se týče té tiskárny - s kolegou vyrábím vlastní značku, kdyby měl někdo zájem, dělám i školení. Jmenuje se Poseidon DUO, Google poradí, ale kvůli reklamě tu nejsem :)
Jak často jezdíš na ryby?
Tak 2x rocne kdyz to vyjde porad na Fue, mame tam dost pratel a kdyz mas stesti ryby stoji za to. Cekat od 5 rano u rybnika je nuda a navic tady ani ty ryby uz moc nejsou.
Nasel jsem na webu transportni drzak kamery vypada lip a je vytisknuty nejakym mekkym plastem. Zkus se podivat bylo by to uzitecne ale moc zkusenosti s timhle nemam.
New DJI Mavic Pro Gimbal Lock & Lens Cover.

Sent from my iPad using MavicPilots
 
Jinak se da nastavit kamera aby koukala i trochu nahoru. Spis me napadlo dat misto te cerne nejakou fotku z Hubble ale aby to zas nebyl kyc... nevim
Jo a jestli jezdis po D11 na HK na exitu 18 je na kopecku zbytek nejakeho kostela, stoji za podivanou z vysky...
 
Last edited:
Prusa 3MK2 uz jsme se celkem skamaradili. Na littani mam Samsung Galaxy 8" pouzival jsem ho i predtim s Phantomem. Popr ipad 9.7Pro, kdyz byl cas se kochat. Litchi me jednou vypeklo, mam ho zaplacene ale nepouzivam. Dost fotim pro pratele i pro sebe little planets panorama ato uz dam rucne i z dji go. Jinak jestli mate nejaky napad co vytisknout rad pomuzu :)
Fotka je majak na Fuerteventure. Jezdim tam na ryby.

Tak ta fotka je parádní! Thumbswayup Zkusim pár podobných taky nacvakat.
 
Jinak co se týče té tiskárny - s kolegou vyrábím vlastní značku, kdyby měl někdo zájem, dělám i školení. Jmenuje se Poseidon DUO, Google poradí, ale kvůli reklamě tu nejsem :)

Ondro, ten 3D tisk mě už delší dobu zajímá, chtěl jsem koupit něco na ALZE, ale zajímá mě ta molded verze, anebrž se mi příliš nelíbí ty čárečky od trysek... Na výrobky mrknu (reklama nereklama) :)
 
Last edited:
Našel jsem ten Hazmburk počasí stálo tehdy za **d, ale z rawu se to dalo vytahnout jakz takz
 

Attachments

  • DJI_0915a.jpg
    DJI_0915a.jpg
    6.9 MB · Views: 27
  • Like
Reactions: Willik
Ondro, koukal jsem na Poseidona, jste fakt šikovný - určitě něco vymyslím a dříve či později nějak využiju. Buď pořídím vlastní 3D tisk nebo bych vždy po dohodě zkoušel různé pokusy, záleží jak budeš mít chuť a jak budeš ochotný :).

Vašku, ten HK musíme taky někdy spáchat. S rodinkou občas jezdíme za babi do Náchoda, tak bych se taky ozval a dám vědět. Dneska jsem lítal trochu nad polema mezi Lkání a Vojnicema - pár fotek mám, ale byla mlha.

Zkusim sem něco co nejdřív taky pověsit.
Moje aerial prvotina (krátký sestřih videa z Malé Úpy) zkusím vlepit sem:

Jinak je na FB: Dronespire, tam ostatně chci časem vyvěšovat vše co natočím a nafotím.
 
  • Like
Reactions: Vasek
Ondro, koukal jsem na Poseidona, jste fakt šikovný - určitě něco vymyslím a dříve či později nějak využiju. Buď pořídím vlastní 3D tisk nebo bych vždy po dohodě zkoušel různé pokusy, záleží jak budeš mít chuť a jak budeš ochotný :).

Vašku, ten HK musíme taky někdy spáchat. S rodinkou občas jezdíme za babi do Náchoda, tak bych se taky ozval a dám vědět. Dneska jsem lítal trochu nad polema mezi Lkání a Vojnicema - pár fotek mám, ale byla mlha.

Zkusim sem něco co nejdřív taky pověsit.
Moje aerial prvotina (krátký sestřih videa z Malé Úpy) zkusím vlepit sem:

Jinak je na FB: Dronespire, tam ostatně chci časem vyvěšovat vše co natočím a nafotím.

To vypada jak z pohadky upravoval jsi to video nebo je to rovnou z karty jen sestrihane?? Pouzivas nejake filtry?
 
Tady jsem ještě filtry neměl, efekty jen přechody, se zdrojem jsem nic nedělal a videa ani nejsou z karty Mavika ale z keše mobilu (natočený vzduchem přes RC do rozlišení 720p, na kartě to mam jen v 1080p). Kartu mam totiž pomalou a ještě jsem nezkoušel kolik utáhne a pak taky - mam pomalej komp (pracovní NB) na kterym to střihám.
 
Nazdar chalani,
nasiel som vas na fore a chcel som poprosit o zopar rad skusenejsich uzivatelov ohladne Mavica.
Zacal som obcasne lietat s firemnym phantomom standard a vyskusal som VR okuliare s appkou whaale fpv for dji go. Velmi sa mi to zapacilo. FPV je pre mna uplne iny zazitok. Uvazujem preto nad vlastnym Mavicom.
Mate niake skusenosti ako funguje Mavic ked sa riadi cez FPV? Ci neseka video resp. aky je dosah? A aky ma Mavic dosah v nasich zemepisnych sirkach resp. da sa to niak oklamat?
Dik!
 
Ahoj Palo, FPV jsem nemel možnost vyzkoušet, dosah souvisí s normou pro výkon vysílače a je daný natvrdo ve firmware podle GPS. To bych zas tak neřešil. 1-2 km je v pohodě a víc záleží na profilu krajiny a rušení (wifiny v domácnostech, vysílače atd.) Hodně ovlivní les nebo stromy, signál mi v lese zmizel i po 400m. Snaha jít na limit vzdálenosti je dost risk, stačí změna větru a nemáš dost energie na návrat. Možná by stálo za úvahu si to FPV domluvit a vyzkoušet u nějakého většího autorizovaného prodejce.
 
Nazdar chalani,
nasiel som vas na fore a chcel som poprosit o zopar rad skusenejsich uzivatelov ohladne Mavica.
Zacal som obcasne lietat s firemnym phantomom standard a vyskusal som VR okuliare s appkou whaale fpv for dji go. Velmi sa mi to zapacilo. FPV je pre mna uplne iny zazitok. Uvazujem preto nad vlastnym Mavicom.
Mate niake skusenosti ako funguje Mavic ked sa riadi cez FPV? Ci neseka video resp. aky je dosah? A aky ma Mavic dosah v nasich zemepisnych sirkach resp. da sa to niak oklamat?
Dik!

Ahoj, a vítej na CZ vláknu. Nechci tě zklamat, ale tady ti zatím nejspíš nepomůžeme. (Jsme tu jen 3 a všichni máme Mavika od vánoc) já tedy brýle nemám a nevím jak kluci, ale předpokládám, že nejspíš taky ještě ne. BTW ty brejle na Mavica zatím ani nejsou moc dostupné.
 
Už mám maroda doma:) 8300 za vlastní blbost... Ale aspon se to povedlo do fajn počasí tak zítra něco zkusím. Jinak jsem taky koukal na Poseidon a vypadá opravdu důkladně a spolehlivě. S tím souvisí dotaz - šlo by nějak natisknout vrstvu na tišťák pro leptání? Na starý kolena se vracím do dětství a hraju si s arduinem a napadlo mi to jako možnost. Co na to profík?
Jo a pro info toho Mavica prý v Telinku vyhrál chlapík, který si ten den ráno už jeden koupil...
 
Last edited:
Už mám maroda doma:) 8300 za vlastní blbost... Ale aspon se to povedlo do fajn počasí tak zítra něco zkusím. Jinak jsem taky koukal na Poseidon a vypadá opravdu důkladně a spolehlivě. S tím souvisí dotaz - šlo by nějak natisknout vrstvu na tišťák pro leptání? Na starý kolena se vracím do dětství a hraju si s arduinem a napadlo mi to jako možnost. Co na to profík?
Jo a pro info toho Mavica prý v Telinku vyhrál chlapík, který si ten den ráno už jeden koupil...

S tou výhrou to je fakt nějaký zapeklitý :) 2× vyhrála nějaká veronika (stejná osoba dvě menší výhry), 2× vyhrál ten Martin V. který se pro výhru nedostavil (jedna z výher byla už slušné Osmo...) a teď ještě toto? :p

Tak teď nevim, když jsem na to na vlastní oči koukal, nezdálo se mi to cinklý, ale teď... je fakt, že u toho nebyl notář - holt, soukromá loterie... :)

Co mě ale vážně trochu nakrklo, jak tam na ulici vysypali celý to akvárko se všema lístkama... ať žije ochrana os. údajů... :mad:
 
Tak jsem to nemyslel, ale nekdy to proste vyjde.. kdysi jsme delali nejakou akci, kde byla hlavni vyhra auto a skoncilo u te nejbohatsi ucastnice fakt bez protekce - zkratka osud je nekdy trochu zlomyslny :) Ted koukam po filtrech snad se dostanu duben/kveten zase na ryby - slunce a moře by chtělo ND + Polar ale nabizi to akorat PolarPro a je dost negativnich komentaru kvuli vaze a velikosti. DJI ma set asi za 2000 ale jen ND..
Jinak jestli editujes video na prac. NB tak te cekaji casem "collateral expenses" :) U mne to byl rychly pocitac, pak 4K monitor, pak 4K televize..
Ale je to nakonec moc fajn. Fotil jsem dlouho s DSLR ale tohle je jiny rozměr a jsem rad, ze si muzu hrat :)
 
Last edited:
Teď se snažím rozhodnout, na phantomu jsem používal orig ND8 asi nejčastěji, láká mi ta kombinace s polarizací. Provozuju mj optiky tak vím, jak je polarizace super hlavně na sněhu a na vodě. Už jsem i uvažoval si vyrobit jeden sám na zkoušku. Mám brus co zvládne i tak malý průměr a teď tak ze zájmu hledám dodavatele skel i když to může být klidně i plast.
Mám dnes první let po opravě zdá se vše ok.
 
Kluci dik za info, idem objednat mavica a ked mi to bude fungovat dam vam feedback. Pocitam tak za 2 mesiace :(
Inac odporucam vyskusat FPV, je to uplne iny zazitok
 
Lycus Tech Mavic Air 3 Case

DJI Drone Deals

New Threads

Forum statistics

Threads
130,599
Messages
1,554,246
Members
159,603
Latest member
refrigasketscanada