DJI Mavic, Air and Mini Drones
Friendly, Helpful & Knowledgeable Community
Join Us Now

Czech Republic - Mavic pilots

Ahoj, Hard Shell Carrying Backpack bag Case Waterproof Anti-Shock For DJI Mavic Pro | eBay

ten vnitrek je vyhozenej ven a vyplneno jen penovkou kolem dokola a prepazky mezi vecma... je to malinky, kompaktni (mozna trochu min bezpecny, ale pro me porad dost) a snad i lepsi nez orig Mavic tasticka. (i kdyz tu stejne nevyhodim :) porad ji mam, kdyz jdu jen na vychazku s jednou sadou nabitych baterek bez nabijecky a tabletu)
 
Kvalifikuju se kdyz jsem z CR ale litam v Arizone? ;)

EYnMaEP.jpg




Tady je delsi video z vypravy do Mojave National Preserve, jsou tam i zabery z Mavica.

 
  • Like
Reactions: Willik
Ahoj, Hard Shell Carrying Backpack bag Case Waterproof Anti-Shock For DJI Mavic Pro | eBay

ten vnitrek je vyhozenej ven a vyplneno jen penovkou kolem dokola a prepazky mezi vecma... je to malinky, kompaktni (mozna trochu min bezpecny, ale pro me porad dost) a snad i lepsi nez orig Mavic tasticka. (i kdyz tu stejne nevyhodim :) porad ji mam, kdyz jdu jen na vychazku s jednou sadou nabitych baterek bez nabijecky a tabletu)

Diky moc, vypada to slibne. Ted jsem se zacal divat po moznostech, jak vyuzit svoje Dom V3 bryle a zda se, ze jedina spolehliva alternativa je pres Nvidia Shield K1 tablet s HDMI out portem. A ten se samozrejme jak na potvoru prestal nedavno prodavat :((
 
Diky moc, vypada to slibne. Ted jsem se zacal divat po moznostech, jak vyuzit svoje Dom V3 bryle a zda se, ze jedina spolehliva alternativa je pres Nvidia Shield K1 tablet s HDMI out portem. A ten se samozrejme jak na potvoru prestal nedavno prodavat :((

S tim bohuzel nevim.
Cekam na brejle dji az budou. :)
 
Kvalifikuju se kdyz jsem z CR ale litam v Arizone? ;)

EYnMaEP.jpg




Tady je delsi video z vypravy do Mojave National Preserve, jsou tam i zabery z Mavica.


Cus - vitani jsou vsichni Cesi :) navic - to jsou supr videa. Jak dlouho litas? Jaky mas nastaveni gimbalu? - ty zabery jsou naprosto dokonaly!! :)
(Y)
 
S mavicem mam nalitano za mesic asi 4h cistyho casu.. dukaz, ze to zvladne kazdej nouma ;) Nicmene jsem zamlada lital s RC letadlama takze mam nejaky zaklady..

Stahnul jsem Rudder EXP na 0.20, Sensitivity/brake na 80%, Gain/Roll taky na 80%, gimbal ted nevim presne ale pitch myslim kolem 20 a zvysil jsem end buffer.. mam ho hlavne jako video platformu takze me nejde o extra obratnost, spis o plynulost zaberu.

Na youtube je video vylozene o nastaveni pro plynuly zabery, podle toho jsem zacal a pak doladil podle libosti..
 
Pánové, mám nějaké přebytky (nevyužité věci) z nákupů na Mavika, nechcete to někdo?
1) držák tabletu 3D printed (od Ondry) - navíc při složení chrání páčky ovladače a vejde se do Kombo-brašny - cca 450,-;
2) kryty gimbalu - originál čirý (bez jediného škrábance) - cca 250,-, dvě sluneční clonky s drobnými estetickými vadami ale použitelné (dám zadarmo k něčemu);
3) 10cm USB kablík (micro USB-USB) nový zn. QCY - cca 50,-;
4) Lightning kablík 30cm k iPadu zahnutý na 90° nový - cca 150,-;
5) chránítko páček RC molded - 80,-;
6) DJI spojka - kšandy k tabletu - dá se použít s páskem od Kombo brašny (nové) - 50,-
7) moc pěkné pouzdro na nabíjecí HUB DJI - 100,-

Víc věcí cena dohodou (sleva) předám až se uvidíme nebo poštou (min 50,- max 100,-).
Pár fotek přidávám níže, ať to tu neplevelíme, pište případně prosím do PM.
Díky.
20170419_174325_result.jpg 20170419_174452_result.jpg 20170419_173147_result.jpg 20170419_173333_result.jpg 20170419_173613_result.jpg 20170419_173714_result.jpg 20170419_173802_result.jpg 20170419_173810_result.jpg 20170419_174050_result.jpg 20170419_174118_result.jpg
 
Last edited:
Kvalifikuju se kdyz jsem z CR ale litam v Arizone? ;)

EYnMaEP.jpg




Tady je delsi video z vypravy do Mojave National Preserve, jsou tam i zabery z Mavica.


Berem kazdej čech dobrej A video pekny!
Projel jsem pred lety Arizonu Utah Nove Mexiko etc. Nadhera. Navic klukovsky sen - Tombstone s OK corral a boot hill. Ja letim zitra na ryby na Fue poslu snad taky nejake obrazky
 
Berem kazdej čech dobrej A video pekny!
Projel jsem pred lety Arizonu Utah Nove Mexiko etc. Nadhera. Navic klukovsky sen - Tombstone s OK corral a boot hill. Ja letim zitra na ryby na Fue poslu snad taky nejake obrazky

Tak šťastný let a pošli foto/video! :) Ondra už je zpět z Pripjati a viděl jsem pár jeho skvělých sférických! určitě to chci vidět celé, ale bohužel zatím není čas...
 
Pánové, mám nějaké přebytky (nevyužité věci) z nákupů na Mavika, nechcete to někdo?
1) držák tabletu 3D printed (od Ondry) - navíc při složení chrání páčky ovladače a vejde se do Kombo-brašny - cca 450,-;
2) kryty gimbalu - originál čirý (bez jediného škrábance) - cca 250,-, dvě sluneční clonky s drobnými estetickými vadami ale použitelné (dám zadarmo k něčemu);
3) 10cm USB kablík (micro USB-USB) nový zn. QCY - cca 50,-;
4) Lightning kablík 30cm k iPadu zahnutý na 90° nový - cca 150,-;
5) chránítko páček RC molded - 80,-;
6) DJI spojka - kšandy k tabletu - dá se použít s páskem od Kombo brašny (nové) - 50,-
7) moc pěkné pouzdro na nabíjecí HUB DJI - 100,-

Víc věcí cena dohodou (sleva) předám až se uvidíme nebo poštou (min 50,- max 100,-).
Pár fotek přidávám níže, ať to tu neplevelíme, pište případně prosím do PM.
Díky.
View attachment 11080 View attachment 11081 View attachment 11070 View attachment 11071 View attachment 11072 View attachment 11073 View attachment 11075 View attachment 11076 View attachment 11078 View attachment 11079
Ten kablik k ipadu bych bral pokud mi dosahne zespoda na ipad pro 9.7. No a jak jsem slibil dovezu koreni na ryby i paellu, mam tu hd projektor tak muzem zase dat nejake grilovaci/ promitaci/ povidaci setkani.
A k tomu Wildovu pristani - Stoparuv pruvodce pravidlo 1 Don't panic!!
 
Pojistna matematika.. $150 za neco co teoreticky usetri opravu za $400, prijenhorsim ztratu za $800, s relativne malou sanci ze se to stane.. me to nevychazi..

Pristi tyden jdeme wakeboardovat na paradni jezero, premejslim jestli vzit Mavica, resim podobnou kalkulaci na to jestli koupit plovaky, tam uz to spis dava smysl dat $50 proti $800 ztrate (kdyz pristane/spadne do vody tak beru ze je 100% ztracenej).. plus to ze se ti hybe home point, tam uz vidim riziko trochu vyssi tzn mi to vic dava smysl..
 
JJ vsak pisu ze to je ranec, kdyby to bylo za pul ceny i s tou elektronikou pripadne i jen na dalk. odpal na cudlik, bral bych to hned.
Navic, nejde jen o Mavika, spadnes s tim nekomu na hlavu = zraneni, odskodneni... pak uz i ta pojistna matematika dava smysl.

Bohuzel ale neni na trhu nic pro velikost do 1kg (vse az 2+ takze zbytecne velke a drahe).

ad plovaky: na netu jsem zatim videl 2 druhy, doporucuji radeji ty polystyrenove, co se sroubuji dlouhymi plast. srouby skrz. Videl jsem i nejake plastove cire, dute koule, to bych mel strach ze se to ulomi nebo ze do nich naberes vodu. Kazdopadne to je stejne tak na pristavani ve vane, na jezero spsi ne (o mori vubec nemluvim),
dej vedet a posli foto :)
 
Spis premyslim o tom, ze prirazime lod k molu, nastavim home point na molo, pak budu normalne litat, nevidim problem v tom pristat na lod do ruky, jedine kdyby se neco posralo tak at radsi sam doleti zpatky na molo nez aby se snazil vratit tam kde mel posledni home point uprostred jezera.. vim ze se da HP nastavit tam kde je controller, nicmene ten se taky hybe a co jsem zjistoval tak to neni dynamicky (v DJI Go, Litchi to umi), tzn musis ho manualne updatovat, coz v pripade ze umre aplikace uplne nejde... a to je presne ten pripad kteryho se bojim.
 
Obava bude urcite na miste, co jsem kde cetl, vubec neni lehke pristavat na pohybujici se objekt. Primo na foru DJI je nekolik vlaken (cetl jsem min. dve ruzna) kde se o to pokouseli. Umis pristavat (chytat) do ruky? (jako jestli jsi to uz zkousel...) Primo do ruky se mi Mavika zatim chytit nepovedlo - zkousel jsem se k nemu ruzne priblizit a hledat misto kde ho drapnu, aby me neposekal a fakt to neni lehky. Musi se vypnout visual navig., obstacles avoidance a safelanding protection) pak je to trochu lepsi ale i pri vsem vypnutem se Mavic stejne trosku hejba...
proste mam zatim bobky, a na pohybujici se platforme to musi byt jeste horsi.

Daji se poridit 3D printed drzaky pro snadnejsi chytani (ja ho ale nemam). Na foru DJI je i vlakno o litani ve vytahu... sebevrazi :)
 
No tu lod zastavime kdyz budu pristavat, zas takovej James Bond nejsem abych to daval jeste za pohybu ;)

Chytani/vypousteni do/z ruky delam bezne, tady v pousti je vsude prach na zemi tak se snazim minimalizovat kontakt.. na pristani ho necham ho viset tak nekde v urovni hlavy cumakem ode me, pak ho capnu zezadu/zespoda tak abych nezakryl spodni senzory a pak uz staci jenom packu dolu na par vterin a vypnou motory.. vsechny obstacle avoidance atd mam zaply, jediny co mam vyply je landing protection. Dneska mi snad prijdou ND16/32 tak je pujdu otestovat, muzu zkusit natocit video jako ho lovim ze vzduchu ;)
 
Neodhad jsem uplne uhel kamery ale pro predstavu snad staci...v tu chvili kdy ho chytnu tak tlacim levou packu (Mode 2) jak na pristani, po cca 2s vypne sam.

 
Lycus Tech Mavic Air 3 Case

DJI Drone Deals

New Threads

Members online

Forum statistics

Threads
130,598
Messages
1,554,236
Members
159,603
Latest member
refrigasketscanada