DJI Mavic, Air and Mini Drones
Friendly, Helpful & Knowledgeable Community
Join Us Now

Czech Republic - Mavic pilots

Ahoj
Jsem Pavel po trech letech letani s Blade 350qx mam tri dni Mavica :) ale... prvni let venku i uvnitr problem. Stoupani klesani otaceni kolem osy ok. Pohyb do stran a dopredu a dozadu po pomalem pohybu paky prejde do prudkeho prechodu bez moznosti ovladat ho. Venku skoncil v keri vevnitr me nabral dost brutalne. ???asi reklamovat ???
 
Zkalibrovat IMU/compass, zresetovat nastaveni controlleru (EXP/Gain/Sensitivity).. tam bych zacal ja... pripadne zkusit wifi mode a tim eliminovat RC jako test.
 
Ok
Dik za radu. Zkusim to hned jak bude cas :) prece jen doufam, ze to bude ok.
 
Tak po konzultaci s prodejcem raději reklamace ... :-(
Jinak možná pro ostatní .... bohužel se může stát, že se sám od sebe vymkne kontrole, a čidla nečidla si letí ... v exteriéru to vlítlo do keře a v interiéru do mě (i přes džíny mám modřiny) a to jsem v obou případech byl velmi a velmi opatrný. :)
 
Od zacatku co jsem mel Mavica jsem byl nadsenej z HW a totalne frustrovanej z SW.. DJI GO 4 proste odmita poradne fungovat na Nexus 6p coz by clovek necekal na docela high end telefonu. V zivote jsem nemel jedinej produkt od apple, nesouhlasim s tim jak se chovaj jako firma (ignorovani standardu atd), nicmene kdyz jde o rozdil mezi tim jestli prijdu nebo neprijdu o $1000 tak jde ego stranou. Koupil jsem jetyho mini ipada 3 a jenom co jsem vcera otestoval jednu baterku tak mam konecne pocit ze jsem schopnej Mavica vyuzit naplno a bez nervu.. active track fungoval okamzite a bezvadne, zadnej lag, a ten velkej display je taky docela parada. Tak jsem jeste zdedil iphone 5s na to kdyz chci jenom neco malyho kdyz jsem na moto...

Ale porad nemam rad apple ;)
 
  • Like
Reactions: Vasek and DabelCODY
Od zacatku co jsem mel Mavica jsem byl nadsenej z HW a totalne frustrovanej z SW.. DJI GO 4 proste odmita poradne fungovat na Nexus 6p coz by clovek necekal na docela high end telefonu. V zivote jsem nemel jedinej produkt od apple, nesouhlasim s tim jak se chovaj jako firma (ignorovani standardu atd), nicmene kdyz jde o rozdil mezi tim jestli prijdu nebo neprijdu o $1000 tak jde ego stranou. Koupil jsem jetyho mini ipada 3 a jenom co jsem vcera otestoval jednu baterku tak mam konecne pocit ze jsem schopnej Mavica vyuzit naplno a bez nervu.. active track fungoval okamzite a bezvadne, zadnej lag, a ten velkej display je taky docela parada. Tak jsem jeste zdedil iphone 5s na to kdyz chci jenom neco malyho kdyz jsem na moto...

Ale porad nemam rad apple ;)
Souhlas a abych citoval klasika "..na tohle tema jsem jiz pred valkou hovoril s okresnim hejtmanem... rika lajtnant Dub"
Udelal jsem totez a to jsem mel krasny 8" Samsung. Proste Dji chce byt bliz Apple a Android ma moc verzi podle vyrobce hw a ta spolehlivost tam neni. Apple si pise vlastni sw na vlastni hw a tam to funguje. Proste riziko ztraty pri cene mavica za to nestoji..
 
Vyrazil jsem za barak otestovat Hangar 360... bozi je to..

Hangar 360 Photo

Plus jsem rovnou z tech fotek zkusil Huginem slozit "small world" panorama.. jde to ;)

1auhPlU.jpg
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Vasek
Vyrazil jsem za barak otestovat Hangar 360... bozi je to..

Hangar 360 Photo

Plus jsem rovnou z tech fotek zkusil Huginem slozit "small world" panorama.. jde to ;)

1auhPlU.jpg
Jo nadhera ja to skladam s ptgui a vsici kolem loudi ze chtej taky. To ten hangar bezi soucasne s go4?
 
Jj, jako samostatna aplikace, muzes ji pouzit komplet samostatne a pak si to samo odnaviguje ze zeme az do 91m vysky a naseka fotky, nebo muzes nekam doletet a nechat ho udelat fotky tam. Normalne jsem to pustil soucasne s Go4 a fungovalo to bez problemu, zpatky jsem pak zase priletel s Go..
 
Jj, jako samostatna aplikace, muzes ji pouzit komplet samostatne a pak si to samo odnaviguje ze zeme az do 91m vysky a naseka fotky, nebo muzes nekam doletet a nechat ho udelat fotky tam. Normalne jsem to pustil soucasne s Go4 a fungovalo to bez problemu, zpatky jsem pak zase priletel s Go..
..na iOS predpokladam..
 
Tak dalsi pokus s nastavenim.. tentokrat jsem se vykaslal na D-Log a tocil vsechno v Truecolor/Landscape.. akorat jsem blbec zapomnel prehodit white balance na sunny (v arizone neni jina moznost potreba) takze mi obcas nekde haprujou barvy na Auto.

Dalsi co udelam je ze zahodim ND32 filtr se kterym jsem lital doted.. zda se mi, ze se obcas komplet rozsype obraz a mam pocit ze to bez toho filtru nedelalo.. rozumim tomu co ten filtr ma delat, ale snazim se eliminovat vsechny mozny zdroje problemu.. plus nejsem presvedcenej ze to ve finale vypada znatelne lip i kdyz zrovna trefim shutter speed na 2x frame rate..

Drone zacina okolo 30s.. musim si davat bacha na ostreni, opet se mi tam nekde vloudil watercolor a to jsem byl na 0 ostrost.. ale mam pocit ze nekde je to jenom nedoostreny.

 
  • Like
Reactions: Vasek
Ja ted litam prakticky jen s polar filtrama, ND jsem pouzival ale 2x frame rate jsem zas tak neresil i kdyz chapu jak to ma být. Chci se zeptat ... dojíždíte jednou za čas baterky na těch cca 12% nebo to neřešíte? Teď mi tady skáče nový DJI aktivace s GO sw.. nějak mám pocit že se to pořád salámovou metodou okrajuje...
 
V D-logu jsem tocil dlouho i na Phantomech co jsem mel predtim. Pak jsem v DaVinci Resolve pouzil LUT a dorovnal barvy. Ted spis tocim v Cinelike a upravim zase v Resolve. Timze delam vse v 4k je to dost hw narocne. Ten D-Log pokud chces poslat neco rychle na web je nesikovny. Je to o tom na co chces ten zaznam primarne pouzit.
 
Lycus Tech Mavic Air 3 Case

DJI Drone Deals

New Threads

Forum statistics

Threads
131,055
Messages
1,559,351
Members
160,034
Latest member
turtle27mike