DJI Mavic, Air and Mini Drones
Friendly, Helpful & Knowledgeable Community
Join Us Now

Czech Republic - Mavic pilots

Aby to vypadalo po gradingu co nejlíp. Otázka je, jestli se s D-logem dá s barvama udělat o hodně víc než s Cinelikem, protože jsem někde četl, že tam kamera není úplně stavěná na D-log. Takže nevím.
 
Čau,
v úterý jsem pořídil Mavic Fly More Combo jako můj druhej (první pořádnej) dron. První byl Parrot AR Drone hned jak přišel na trh.
Nalítáno mám 12 km za 8 letů. Zkoušel jsem v Praze v Modřanech první lety, ale to jsem se zatím fakt bál, takže jen opatrně a teď (o víkendech) trénuju u Vlašimi :)

Tady mate můj první pokus jak s lítáním, tak s natáčením, střihem, gradingem, LUTem - akorát hudbu jsem neskládal :)
Ale chce to ještě hodně tréninku ve všem, to vím:

Honza
 
Aby to vypadalo po gradingu co nejlíp. Otázka je, jestli se s D-logem dá s barvama udělat o hodně víc než s Cinelikem, protože jsem někde četl, že tam kamera není úplně stavěná na D-log. Takže nevím.
Myslim, ze jenom posadit lut na dlog stejne nejde Vzdycky to chce doladit at dlog nebo jiny a pak je to spis o tom kterou cestu mas vic proslaplou...
 
Čau,
v úterý jsem pořídil Mavic Fly More Combo jako můj druhej (první pořádnej) dron. První byl Parrot AR Drone hned jak přišel na trh.
Nalítáno mám 12 km za 8 letů. Zkoušel jsem v Praze v Modřanech první lety, ale to jsem se zatím fakt bál, takže jen opatrně a teď (o víkendech) trénuju u Vlašimi :)

Tady mate můj první pokus jak s lítáním, tak s natáčením, střihem, gradingem, LUTem - akorát hudbu jsem neskládal :)
Ale chce to ještě hodně tréninku ve všem, to vím:

Honza
Tak vitej Ja mam asi 70 hodin a 400 letu ale za par let. U Modran to znam je tam nahore na skale nad trati takovy maly hezky kostelicek. U Vlasimi vynech Sellier a Bellot ;) Mavic je prima jen s androidem mi dost zlobil. Tak jsem na ios asi nafurt.

Jinak jsem aktualizoval dnes to Go4 s potvrzenim na dji webu. Dal jsem jednu baterku tady u Dobrusky vse vypada ok.
 
Tak vitej Ja mam asi 70 hodin a 400 letu ale za par let. U Modran to znam je tam nahore na skale nad trati takovy maly hezky kostelicek. U Vlasimi vynech Sellier a Bellot ;) Mavic je prima jen s androidem mi dost zlobil. Tak jsem na ios asi nafurt.

Jinak jsem aktualizoval dnes to Go4 s potvrzenim na dji webu. Dal jsem jednu baterku tady u Dobrusky vse vypada ok.

Jasný, litám pěkně podle pravidel a hlídám si nofly zóny :) Kostelíček myslíš nad Strakonickou nad Hornbachem - přes řeku od Modřan? Ten jsem objevil, ale zatím neprozkoumal. Dneska krásnej polet pro mě do rekordní vzdálenosti 2 km.

Taky mám aktualizovanou ale mám jen iOS (iPhone 7 plus) ale dneska jsem zkusil velkej iPad Pro a když si to dam pěkně na stolek ke křesílku na zahradu, to je velká paráda.
 
Jasný, litám pěkně podle pravidel a hlídám si nofly zóny :) Kostelíček myslíš nad Strakonickou nad Hornbachem - přes řeku od Modřan? Ten jsem objevil, ale zatím neprozkoumal. Dneska krásnej polet pro mě do rekordní vzdálenosti 2 km.

Taky mám aktualizovanou ale mám jen iOS (iPhone 7 plus) ale dneska jsem zkusil velkej iPad Pro a když si to dam pěkně na stolek ke křesílku na zahradu, to je velká paráda.

Ten kostel je kousek nad Chuchli pokud se pamatuju.
 
Ahoj,
uz nejaky cas vlastnim dron Mavic Pro a chtel bych se zeptat na nekolik veci...

Nejdrive par zakladnich informaci:
  • Mobilni telefon: Sony Xperia Z5 Compact (system Android 6.0.1)
  • Aplikace: DJI GO 4 a Litchi
Moje zkusenosti:
  • Aplikace DJI GO 4 je sice pekna, ale pro me absolutne nepouzitelna. Behem letani opakovane pada nebo dokonce restartuje cely telefon. Mrzne obraz a celkove dochazi ke zpomaleni reakci telefonu. Velice neprijemne, resp. nepouzitelne, pri letani a vetsi vzdalenosti. Problem je, ze k vypadkum spojeni dojde i na vzdalenost 5 metru.
  • Aplikace Litchi je pro me absolutni zachrana, diky ni je pro me dron vlastne pouzitelny! Jinak bych mel strach letet dal nez 15 metru (viz predchozi bod). Aplikace je naprosto stabilni a zakladni funkce funguji perfektne. Problem je, ze nektere funkce (napr. Panorama) nefunguji nebo behem zapnuti se jejich vykonani prerusi.
A ted ty otazky:
  • Mate stejne nebo jine zkusenosti pri pouziti aplikaci?
  • Ma smysl koupit nejaky produkt Apple? Bude to s aplikaci DJI GO 4 lepsi?
  • Uvazoval jsem o iPAD Mini, mate s nim nekdo zkusenosti? Vejde se do drzaku RC soupravy?
  • Mate pro me nejaka doporuceni nebo vychytavky ke stabilite a funkcnim aplikaci pripadne drona?
Predem moc dekuji za vase nazory a pomoc.
 
Last edited:
Ahoj,
uz nejaky cas vlastnim dron Mavic Pro a chtel bych se zeptat na nekoli ostatniuch pilotu...

Nejdrive par zakladnich informaci:
  • Mobilni telefon: Sony Xperia Z5 Compact (system Android 6.0.1)
  • Aplikace: DJI GO 4 a Litchi
Moje zkusenosti:
  • Aplikace DJI GO 4 je sice pekna, ale pro me absolutne nepouzitelna. Behem letani opakovane pada nebo dokonce restartuje cely telefon. Mrzne obraz a celkove dochazi ke zpomaleni reakci telefonu. Velice neprijemne, resp. nepouzitelne, pri letani a vetsi vzdalenosti. Problem je, ze k vypadkum spojeni dojde i na vzdalenost 5 metru.
  • Aplikace Litchi je pro me absolutni zachrana, diky ni je pro me dron vlastne pouzitelny! Jinak bych mel strach letet dal nez 15 metru (viz predchozi bod). Aplikace je naprosto stabilni a zakladni funkce funguji perfektne. Problem je, ze nektere funkce (napr. Panorama) nefunguji nebo behem zapnuti se jejich vykonani prerusi.
A ted ty otazky:
  • Mate stejne nebo jine zkusenosti pri pouziti aplikaci?
  • Ma smysl koupit nejaky produkt Apple? Bude to s aplikaci DJI GO 4 lepsi?
  • Uvazoval jsem o iPAD Mini, mate s nim nekdo zkusenosti? Vejde se do drzaku RC soupravy?
  • Mate pro me nejaka doporuceni nebo vychytavky ke stabilite a funkcnim aplikaci pripadne drona?
Predem moc dekuji za vase nazory a pomoc.
Ahoj a vitej!
Pokud se podivas na starsi komentare vypada to ze android je dost naprd mluvim z vlastni zkusenosti mavic se mi parkrat odepnul a jsem rad ze to dobre dopadlo a to jsem pouzival samsung Galaxy 8" . Ted uprimne doporucuju ios. Mam na litani extra ipad4 mini 32 gb lte a je fakt spolehlivy pouzivam v nouzi vlastni iphone 7 nebo seberu pritelkyni jeji iphone6plus. Vse je spolehlive akorat ten samsung ma amoled displej coz je na slunicku vyhoda ale za ty nervy to nestoji. Ipad mini jde trochu chytit za rohy drzaku ale Ondra udelal docela dobry drzak co se da vytisknlout na 3d tiskarne. Problem neni tolik v litchi nebo goapp ale ten apple je fakt mnohem spolehlivejsi. A pri cene mavica doporucuju investici do ios...
Ptej se, vsichni ti radi pomuzou uvidis
 
Ahoj a vitej!
Pokud se podivas na starsi komentare vypada to ze android je dost naprd mluvim z vlastni zkusenosti mavic se mi parkrat odepnul a jsem rad ze to dobre dopadlo a to jsem pouzival samsung Galaxy 8" . Ted uprimne doporucuju ios. Mam na litani extra ipad4 mini 32 gb lte a je fakt spolehlivy pouzivam v nouzi vlastni iphone 7 nebo seberu pritelkyni jeji iphone6plus. Vse je spolehlive akorat ten samsung ma amoled displej coz je na slunicku vyhoda ale za ty nervy to nestoji. Ipad mini jde trochu chytit za rohy drzaku ale Ondra udelal docela dobry drzak co se da vytisknlout na 3d tiskarne. Problem neni tolik v litchi nebo goapp ale ten apple je fakt mnohem spolehlivejsi. A pri cene mavica doporucuju investici do ios...
Ptej se, vsichni ti radi pomuzou uvidis

Ahoj,
já litam jen na iOS a bez jedinyho problému - iPhone 7 Plus (menší telefon bych nedoporučoval) a iPad Pro 12" když mám k dispozici stůl a židli (např na zahradě ;)
 
Na téma iOS bych navázal. Četl jsem tu doporučení na iOS, takže si začínám vyhledávat info a přemýšlím, že poprvé přejdu na iPhone. Ten nový menší model 7 mě celkem zaujal, až na to že mu chybí 3,5 jack a je to prostě pálka, skoro jak další Mavic. Jaké máte s ním zkušenosti? Je ta absence jacku velký problém? A jak dlouho vydrží nabitý?
 
Mám iPhone7 jack neřeším, sluchátka moc nepoužívám, když už tak v letadle s noice canceling. Dodávaná redukce lightning/jack funguje dobře. Je to spolehlivý a kvalitní mobil, provolám pár hodin denně a spadne tak na 50%, každý má jiné zvyky.. Pro mavic je na mně už moc malý displej ale taky nejsem nejmladší :(. Na lítání, když chceš mít i trochu kompozici videa nebo fotek je to spíš na 7plus nebo mini.. Na příležitostné akce je ta 7 dobrá někdy mám jen tu taštičku a mobil v kapse a jdu. Navíc iphone7 je tak něco kolem 22k a ipad4mini za 12-14k... A v září slibujou nový iPhone8 s amoled displejem...
 
  • Mate stejne nebo jine zkusenosti pri pouziti aplikaci?
  • Ma smysl koupit nejaky produkt Apple? Bude to s aplikaci DJI GO 4 lepsi?
  • Uvazoval jsem o iPAD Mini, mate s nim nekdo zkusenosti? Vejde se do drzaku RC soupravy?
  • Mate pro me nejaka doporuceni nebo vychytavky ke stabilite a funkcnim aplikaci pripadne drona?
Predem moc dekuji za vase nazory a pomoc.

Ahoj a vítej,
ohledně Androidu a Go4 - lítám na Galaxy S5 NEO a celkem bez problémů (jo, párkrát mi už appka spadla, ale nic hroznýho), pořídil jsem iPad Pro jako dedikovaný zařízení pro Mavika - lítání, ale hlavně střih 4k videa. S čimž trochu bojuju, ale už jsem asi přišel jak na to a jde to celkem obstojně. Litchi jsem měl chvíli, bavíme se o něm hlavně s Ondrou, nakonec ale myslim, že neni potřeba (rozhodně ne placená verze). Zkoušel jsem i Dronedeploy - Mavik mi s nim ale málem uletěl takže hned uninstall a víckrát už to škádlit nechci. Zajímavě vypadá Hangar (ale je jen pro iOs).
Proto nakonec zůstávám (nejlépe vidím DJI Ground Station a standard appka Go4).

Edit: Jinak co me trochu stve, jsou upgrady - mam pocit ze vic upgraduju nez litam, Hlavne ty velky, kdy se musi projit i vsechny baterky - to je pak proces na nekolk hodin...Drive jsem byl hodne nespokojenej s kvalitou videa (watercolor effect) a cervene skvrny "red hot spot" u jpegu, resp. vinetace u rawu, ale od upgr .700 je to pryc a do rawu uz dnes nefotim. V upgradu .800 je navic novej mod "Truecolor", kterej jsem si velmi oblibil a uz dal nic neresim. Hodne se resi restrikce a na forech je tuna kecu o sledovani a omezovani svobody litat v posledni verzi .800 a taky jsou uz navody jak zpet downgrandout na 0.400. U me se ale nic zasadniho nedeje, litam vsude kde chci stejne jako predtim, Mozna sleduju jen trochu horsi responsivitu Mavika (je jakoby pomalejsi, ale mozna to je jen nastavenim) a taky mi nekolikrat osklive zalagoval video prenos do mobilu, coz mi urcite nikdy driv nedelalo. Jenze nevim jestli to je appkou nebo FW DJI nebo FW Samsungu, nebot se mi zaroven minuly tyden upgrejdnul mobil...

Nesledujete nekdo taky lagy v prenosu videa a pomalejsi response Mavika /RC ovladani?

Dik.
W.
 
Dekuji za privitani, vase rady a postrehy.

Nakonec jsem, i kdyz nerad :) , objednal iPad Mini 4 a uvidime.

Co se tyka firmwaru tak jsem je posledni dobou prestal sledovat. Kdyz jsem Mavica koupil, tak jsem poctive upgradoval, ale po spatnych zkusenostech jsem presel k metode "dokud to dela co chci, nebudu nic menit". Zkusil jsem verze 400, 500, 550 a 600 a muj subjektivni dojem byl, ze 400 je nejlepsi. Ale pred chvilkou jsem koukal, ze je uz 800 :eek:

Problem byl v tom, ze me nebavilo neustale zjistovat co se zmenilo a to predevsim k horsimu. Vzhledem k tomu, ze s Mavicem planuju hodne cestovat, potrebuji se dostat do stabilniho stavu, kdy si budu jisty a budu se moci spolehnout jak na chovani drona tak na chovani aplikace.

Snad to ten iPad vyresi.
 
Ja to vidim jinak.. vsechno mam na poslednich verzich, zatim mam 3 lety s .800 a vsechno funguje tak jak ma. Jediny na co je potreba davat bacha je ze tenhle update zresetoval v podstate vsechny nastaveni takze jsem to musel vsechno projit znova.. ale krome toho vsechno funguje.
 
Parada.. kdybych chtel pyskovat tak reknu at si srovnas horizont na gimbalu ale vypada to skvele. V jaky vejsce od zeme to bylo? Btw je u nas nejakej limit na to jak vysoko smis litat? Tady je to 120m..
 
Tady je 300AGL limit zatim zpp. Jinak Jested supr bal bych se asi ruseni rc signalu ale je videt ze to slo..
 
Ahoj, supr snímky a dramatičnost záběru spolu s hudbou. Fakt pěkný!

Můžeš prosim napsat v jakém nastavení to je nasnímáno?
barevný režim, nastavení sharpness, saturation, contrast, jaké filtry apod.?
A taky v čem nastříháno - předpokládám, že postprocessing proběhl na PC?

Dík moc.
V.
 
S rušením signálu jsem neměl nejmenší problém.

Točil jsem v D-Logu (poprvé, předtím jsem vždy točil v D-Cinelike), Sharpness +1, Contrast -2, Saturation -1 a měl jsem Polar Pro ND/PL filtr. Stříhal jsem v Premiere.
 
Lycus Tech Mavic Air 3 Case

DJI Drone Deals

New Threads

Forum statistics

Threads
130,984
Messages
1,558,568
Members
159,977
Latest member
JTBennett00