DJI Mavic, Air and Mini Drones
Friendly, Helpful & Knowledgeable Community
Join Us Now

Czech Republic - Mavic pilots

Ahoj piloti!
Jsem se malinko odmlčel, ale už jsem opět online ;-)
Sakra, to je ale zpráv, snad zareaguji na vše, co se tu řešilo a na nic nezapomenu :)

Vítám též Pala! Mavic ti snad dorazí dřív, jak za 2 měsíce, v Telinku je mají skladem, alespoň to ta slečna v DJI Storu říkala. Co se týče FPV, tak s Mavicem tak létám, mám v mobilu aplikaci Litchi a pak obyčejné brýle ala CardBoard, ale tedy už lepší, plastové s možností ostření. Ale až vyjdou origo od DJI, jdu do nich.
Kdo budete chtít, při setkání se mnou přinesu a nechám vyzkoušet ;-)

Co se týče filtrů, já mám PolarPro Cinema Series, bohužel neumím šetřit a tyhle jsou prostě bezkonkurenční, lehounké a nemusím je sundavat kvůli inicializaci gimbalu.
Na fotky je dobré je použít v případě potřeby polarizace (pro odstranění odlesků), ale jinak jsou hlavně pro filmování.

Jinak videa točím 4K/25fps, zjistil jsem, že kvalita je mnohem lepší, pokud natočím video na 4K a pak downsizuju na FullHD. Obraz je mnohem ostřejší.
Fotky mám nastavené na poměr 4:3, abych využil celou plochu čipu, ukládám do RAWu a postprocess v Adobe LightRoomu, kde mám profil pro opravy a korekce specifické pro Mavicovo kamerku.
Je to tady někde na fóru, ale kdo budete chtít, pošlu, je to jeden soubor, co se tam naimportuje.
Počítač mi tak tak stíhá přehrávat FullHD, takže střih dělám prasácky tak, že vše, co natočím do 4K překopu do HD (720p a soubory ponechám se stejnými názvy), pak tyhle zmenšeniny naházím do programu na střih - tam už to jde svižně, a na konci práce program na střih zavřu a ty zmenšeniny nahradím původními soubory ve 4K a pak to celé vyexportuju. Trvá to déle, ale funguje to :-D
Moje filmová prvotina:

K 3D tisku - než budete něco pořizovat, rád poradím, připadně i vytisknu. Já jsem si vyráběl pro Mavica držák na iPad: Adjustable tablet holder for DJI Mavic PRO by smsagent

Chystáte se někdo pořídit si tu 5in1 nabíječku z Číny? Kdo máte stejně jako já Fly More Combo, tak já jsem si pořídil adaptér 230V na 12V auto-zásuvku a nabíjím i tou druhou nabíječkou, co byla v packu ;-) Je to rychlejší.

Rád bych tenhle víkend někam vyrazil natáčet - Amerika, Karlnštejn.. V neděli ideálně, přidáte se?
LETU ZDAR!
 
  • Like
Reactions: Willik
Zdar o víkendu jsme v Praze, jeden den padne na Zoo a rodinný výlet, ale Amerika by mě lákala - tak druhý den bych třeba vyrazil... hlavně aby bylo hezky - koukám na předpověď a nic moc... :-(

Jinak k Tvému postu:
1) kostelík supr ! :)
2) filtry, taky pěkný, četl jsem někde že ty Polar Pro právě na Mavika někdy škrtají... bál jsem se jich ale jestli píšeš že jsou OK, věřím, vezmu je taky, neboť jiné polary na trhu nejspíš nejsou.
3) 3D tisk - budeme muset někdy ještě probrat, otázek je spousta a zájem veliký :)

Díky
Čus. W.
 
Last edited:
Bylo to super, také díky. Sice taková hurá akce, ale i tak ;-) Snad už se počasí bude jen lepšit. A přístě se třeba i někdo přidá další :-D


Sent from my iPad using MavicPilots
 
Ahoj, víkend jsem strávil nad dokumenty pro právníka - dost otrava a nikam jsem se nedostal. Nevím, kam jste se nakonec vypravili, sháněl jsem info o te Americe a Karlštejnu. Amerika je kousek od letiště Bubovice a mluvil jsem před chvílí s jejich řídícím létání. Z jejich pohledu nad Amerikou do 50AGL nemají námitky což podle mě stačí. Karlštejn má nad sebou každou chvíli vrtulník nebo letadlo s turisty podle mě míň jak 300AGL. Ale dá se a vím, odkud by se dalo startovat. Jinak tu máme za rohem ještě Točník a Žebrák, jsou prakticky na sjezdu z D5 a znám kastelánku, takže bychom měli plus.
Rád bych aspon konecne v tydnu zajel do Prahy na jedno - kdy by se vam to hodilo?
Jinak pro Ondru - ty filtry polar pro cinema jsou i s polarizací ne? A slouzi ti dobre?
Zítra mi letí sestra na Floridu tak bych ji zaukoloval na nakup. Bal jsem se jestli neskrtaji a nejsou moc tezke.
Dik za radu.
 
Ahoj, víkend jsem strávil nad dokumenty pro právníka - dost otrava a nikam jsem se nedostal. Nevím, kam jste se nakonec vypravili, sháněl jsem info o te Americe a Karlštejnu. Amerika je kousek od letiště Bubovice a mluvil jsem před chvílí s jejich řídícím létání. Z jejich pohledu nad Amerikou do 50AGL nemají námitky což podle mě stačí. Karlštejn má nad sebou každou chvíli vrtulník nebo letadlo s turisty podle mě míň jak 300AGL. Ale dá se a vím, odkud by se dalo startovat. Jinak tu máme za rohem ještě Točník a Žebrák, jsou prakticky na sjezdu z D5 a znám kastelánku, takže bychom měli plus.
Rád bych aspon konecne v tydnu zajel do Prahy na jedno - kdy by se vam to hodilo?
Jinak pro Ondru - ty filtry polar pro cinema jsou i s polarizací ne? A slouzi ti dobre?
Zítra mi letí sestra na Floridu tak bych ji zaukoloval na nakup. Bal jsem se jestli neskrtaji a nejsou moc tezke.
Dik za radu.

Vašku, to zní suprově :) a dík za zjištění bezpečnosti... co se týče pivka, směřoval bych to na příští týden (čt/pá/so)? jinak v Praze je Motosalon, nepůjdete někdo? (mohli bychom spojit)
 
Zebrak a Tocnik, v lete jsem tam točil Gothic LARP to byla jízda :)
DJI_0176.JPG DJI_0185.JPG
 

Attachments

  • DJI_0195.JPG
    DJI_0195.JPG
    4.8 MB · Views: 29
Jo a jestli jezdíte někdy smer Náchod koukni na Nové Město n Metují..nmnm.jpg
 
Ahoj, víkend jsem strávil nad dokumenty pro právníka - dost otrava a nikam jsem se nedostal. Nevím, kam jste se nakonec vypravili, sháněl jsem info o te Americe a Karlštejnu. Amerika je kousek od letiště Bubovice a mluvil jsem před chvílí s jejich řídícím létání. Z jejich pohledu nad Amerikou do 50AGL nemají námitky což podle mě stačí. Karlštejn má nad sebou každou chvíli vrtulník nebo letadlo s turisty podle mě míň jak 300AGL. Ale dá se a vím, odkud by se dalo startovat. Jinak tu máme za rohem ještě Točník a Žebrák, jsou prakticky na sjezdu z D5 a znám kastelánku, takže bychom měli plus.
Rád bych aspon konecne v tydnu zajel do Prahy na jedno - kdy by se vam to hodilo?
Jinak pro Ondru - ty filtry polar pro cinema jsou i s polarizací ne? A slouzi ti dobre?
Zítra mi letí sestra na Floridu tak bych ji zaukoloval na nakup. Bal jsem se jestli neskrtaji a nejsou moc tezke.
Dik za radu.

Ahoj Vašku!
Nakonec jsme se s Vildou vypravili na Okoř. Počasí takové nic moc, ale vyblbli jsme se.
Od PolarPro je pro Mavica možné koupit 2 typy filtrů, poznáš podle barvy. Starší černé jsou horší, právě ty mají problémy s inicializací. Já kupoval ten set 6kusů, jsou takové zlatavé a naprosto bez problému. 3 kousky jsou polarizované a 3 ne. Určitě doporučuji ;-)
Sraz bych mohl buď tento čt/pá (23.-24.2.) a nebo až příští neděli (5.3.)
 
Ahoj Vašku!
Nakonec jsme se s Vildou vypravili na Okoř. Počasí takové nic moc, ale vyblbli jsme se.
Od PolarPro je pro Mavica možné koupit 2 typy filtrů, poznáš podle barvy. Starší černé jsou horší, právě ty mají problémy s inicializací. Já kupoval ten set 6kusů, jsou takové zlatavé a naprosto bez problému. 3 kousky jsou polarizované a 3 ne. Určitě doporučuji ;-)
Sraz bych mohl buď tento čt/pá (23.-24.2.) a nebo až příští neděli (5.3.)
Dekuju, ted jsem je nasel akorat ze je zacnou distribuovat az od 8.3. Back ordered takze mam asi smulu. Kde jsi je kupoval?
 
Dik za info Ondro, uvidime, jestli to fitrama vyjde. Jinak tento ctvrtek mam vicemene volno a navic ma byt polojasno. Takze jestli chces muzem dat ten Karlstejn, Ameriku a klidne i neco navic. Aspon se dozvim neco d 3D tisku etc. Tak klidne prijed.
 
Kluci, dva ovladače na Mavika! (Master/Slave) info tady: One Mavic Two Controllers? akorát mj. píšou že to bude jen na trénink druhého pilota. (Je jasný, že ovládat kameru nejde - resp. půjde jen gimbal nahoru dolu a možná start/stop video rec nebo shoot) - z toho soudím, že využitelné pro kvalitnější nahrávání videa (jako např. u Inspire s profi optikou) to spíš nebude...
Nápady? :)
 
Je fakt, že stíhat vše najednou je někdy dost práce a mít sebou pilota/kameramana by bylo užitečné. Dneska jsem se stavil na chvíli na Americe posílám screenshot. Každou chvíli kolem letadlo z Bubovic s turistama, rozhodně to nechce moc vysoko, i kdyz by to bylo asi hezčí. Bojuju s nějakou virózou nic moc.
Screenshot 2017-03-04 19.52.34.png Screenshot 2017-03-04 19.59.35.png
 
Je fakt, že stíhat vše najednou je někdy dost práce a mít sebou pilota/kameramana by bylo užitečné. Dneska jsem se stavil na chvíli na Americe posílám screenshot. Každou chvíli kolem letadlo z Bubovic s turistama, rozhodně to nechce moc vysoko, i kdyz by to bylo asi hezčí. Bojuju s nějakou virózou nic moc.
View attachment 7678 View attachment 7679

Pěkné foto, díky! :)
Ohledně dvou RC: smysl bych možná viděl v tom, kdyby jeden pilot na "Slave" dělal všechno, tj. natáčení vč. letu (musí natáčet gimbal i celýho drona, a to dva piloti v kooperaci dají hůř než jeden když si sám ovládá záběr), ale druhý pilot na "Master" by aktivně neřídil, jen by byl v pohotovosti - stále drona i okolí sledoval a kdyby něco hrozilo, aby včas zasáhl a drona bezpečně vymanévroval z prů*eru. Ondra mi popisoval příhodu s ptáky, kde by to možná bodlo. :)

Čím víc o tom přemýšlím, vidím využitelnost v praxi hlavně pro trénink a zaškolení dalšího pilota (bez natáčení). Při natáčení a létání (např. při komerčních záběrech) se toto využije asi jen s obtížemi. Když zároveň chci řídit záběry (nejlíp si to nafotím sám) :), ale zároveň za svého drona chci nést sám odpovědnost i za případnou škodu? (Předpokládám, že při havárii by vždy odpovědnost nesl Master...?) ... toto bude asi vzájemně neslučitelné, dokud nebude mít kamera na Mavikovi zcela nezávislé ovládání a otáčení ve všech osách.
 
Willik, diky za pozvanku na DJI Foru. Je fajn, ze existuje i narodni forum.

Kazdopadne "Mavica" jsem dostal v lednu primo z DJI. Bud jsem mel kliku nebo to byla nejaka velka nahoda, ale prisel mi cca 2 tydny od objednavky. Dlouho jsem cekal, az se objevi na Alza.cz, ale nedockal jsem se. Takze jsem nakonec objednal Combo ze stranek DJI. Puvodni plan byla Karma...

Zatim jsem toho moc nenaletal, protoze bud nemam cas nebo bylo priserne pocasi (snih, dest, vitr). Bohuzel, to nejkrasnejsi obdobi, ktere jsem chtel zachytit je uz pryc (lednova idylka v Krkonosich). Tak ted cekam aspon na lepsi pocasi a trochu volneho casu. Mam pocit, ze koupi dronu jsem ukoncil zimu i krasne a stabilni pocasi... takze pardon!:)

Jsem z Prahy a pendluju mezi Spindlem a prave Prahou. Planu tocit hodne, casu a priznivych podminek malo. Takze zatim jen to jedno jedine video Okore.

Zaroven resim pojisteni dronu, abych v pripade prusvihu mel pojistku.

Preji Vam vsem hodne naletanych hodin a super fotky a videa. Samozrejme bez karambolu:)
 
  • Like
Reactions: Willik
Willik, diky za pozvanku na DJI Foru. Je fajn, ze existuje i narodni forum.....

Ahoj a vítej mezi Mavik piloty :)
Soucítím - mám(e) to celkem podobně všichni. Plus/minus měsíc máme Maviky od vánoc všichni a čas na focení/točení je jak píšeš... S tím počasím to vnímám úplně stejně (na <|>). Jsem z P8, a pendluju mezi Pha-Náchod-Louny/Teplice. Když bude pěkně, můžeme někdy vyrazit společně. Zatím nám to vyšlo jednou s Ondrou spolu (právě na Okoři) ale neměli jsme tak pěkně jako vyšlo Tobě :).
Ohledně pojistky co píšeš, taky aktuálně řeším, mám už nějaké kontakty - kdyžtak písni na PM nebo na mobil, pošlu Ti číslo... vyměníme info.

Zatím zdar!
 
  • Like
Reactions: Dogma74
Ahoj a vítej mezi Mavik piloty :)
Soucítím - mám(e) to celkem podobně všichni. Plus/minus měsíc máme Maviky od vánoc všichni a čas na focení/točení je jak píšeš... S tím počasím to vnímám úplně stejně (na <|>). Jsem z P8, a pendluju mezi Pha-Náchod-Louny/Teplice. Když bude pěkně, můžeme někdy vyrazit společně. Zatím nám to vyšlo jednou s Ondrou spolu (právě na Okoři) ale neměli jsme tak pěkně jako vyšlo Tobě :).
Ohledně pojistky co píšeš, taky aktuálně řeším, mám už nějaké kontakty - kdyžtak písni na PM nebo na mobil, pošlu Ti číslo... vyměníme info.

Zatím zdar!
Ahoj! Samozrejme nekdy moc rad na spolecne letani vyrazim. Snad se nam podari nejak sladit kalendar a vyjde i pocasi. Zatim je to tedy bida. Jakmile budu mit k pojistkam vice informaci, ozvu se. Zatim mam 2 nabidky a nevypada to zas tak uplne spatne. A vzhledem k - ne uplne malemu - riziku nehody jsem rozhodne rohodnut nejakou pojistku uzavrit. Dobre je, ze se jedna o celoevropske pojisteni, takze i pri cestovani po Evrope je o starost mene:)
Hezky den!
 
Lycus Tech Mavic Air 3 Case

DJI Drone Deals

New Threads

Forum statistics

Threads
130,955
Messages
1,558,296
Members
159,956
Latest member
shakes60