DJI Mavic, Air and Mini Drones
Friendly, Helpful & Knowledgeable Community
Join Us Now

Czech Republic - Mavic pilots

V sobotu bylo asi dvě hodiny sluníčko, tak jsem stihnul vyzkouset Polar Pro 8CP - zámek Opočno :)
 

Attachments

  • op.jpg
    op.jpg
    6.9 MB · Views: 48
  • Like
Reactions: Willik and Dogma74
Ahoj Vašku! Parádní fotka! Zalítal sis pořádně? Já v sobotu létal na letišti, vyzkoušel jsem maximálku 500m a i letěl zatím nejdál - 2900m od home pozice, signál 3 až 4 sloupky z 5.
Jo a taky jsem zjistil, že Mavic v režimu Waypoint a POI nespustí RTH po ztrátě signálu!
 
Dobré poobědě všem :) Nedalo se to vydržet a dopoledne jsem dal ještě jednou Ameriku a navíc Karlštejn. Počasí skoro super a pan hračička zkoušel filtry... Tak do hodky sem dám pár fotek nebo link na malé video ale fakt to stojí za výlet. Jinak ještě jsem zjistil další kiks - Mavic při letu z5 proti světlu začal hlásit obstacle v cca 100 m nad širým polem a nakonec jsem k pristani docouval :(. Asi by stálo za to kouknout na flight log co se mu nelíbilo. Jdu se kochat a popohanet DaVinci Resolve (tedy spis moje PC).
 
Last edited:
Díky, ted jsem to nasel, ta OA je asi spis naprd vypnu to nafurt pokud to nebude OPRAVDU třeba. Jinak ta klec je váha navíc, vrtule stojí relativně málo a na ty ptáky je podle mě lepší nějaká kombinace agresivní barvy samolepky nebo dřív si někdo lepil na phantom ty velké oči. Vypadal pak jak sova
 
Karlštejn - SUPER! Opravdu velmi velmi fotogenická stavba, to jsem ani nečekal ;-)

O tom Obstacle Avoidance proti slunci vím, mám to v Pre-flight checklistu co jsem si sestavoval,
je potřeba promyslet, jestli poletíš proti slunci. Hlavně bacha na to, že při RTH by ti protislunce mohlo
zcela vyřadit šanci návratu, Mavik pak myslí, že stojí před zdí a neletí.

A nápad se samolepkou je bezva, ale jedinou nálepku, kterou jsem si dovolil, je pro nálezce :-D
 
Nasel jsem o tom nejake vlakno, nekdo pouzil takove ty reflexni samolepky co jsou treba jako prouzky na zadek auta. U more jsem zazil par racku, ale vetsinou tak spis okoukli zblizka ja prudce stoupnul a byl klid. Urcite ale pokud jsi nekde blizko hnizda a maji obdobi hnizdeni tak utoci na vsechno. Na phantom konf je nejake video s totalne pos..nym P3 od racku. Porad jeste snesitelne kdyz se podari pristat i s nakladem... A ty potvory mirit umi
 
ahojte,po skoro pulroce čekání na mavica v a lze jsem ho nakonec objednal z telinku a do tydne byl mazel doma..tak se přidávám do plodné konverzace. Bydlím v černošicích,koukam ze se občas potkáváme v okolí,tak jak se trochu rozlítám,tak bych se přidal.Dělám animaci a postprodukci a s mavicem to teď bude nová dimenze (doslova) :)
 
ahojte,po skoro pulroce čekání na mavica v a lze jsem ho nakonec objednal z telinku a do tydne byl mazel doma..tak se přidávám do plodné konverzace. Bydlím v černošicích,koukam ze se občas potkáváme v okolí,tak jak se trochu rozlítám,tak bych se přidal.Dělám animaci a postprodukci a s mavicem to teď bude nová dimenze (doslova) :)
Toz vitej, zatim to vypada ze se prodavaj mavicy jen do 30 km od Prahy To zacinas uplne ted litat nebo sis predtim s necim aspon hral?
 
Toz vitej, zatim to vypada ze se prodavaj mavicy jen do 30 km od Prahy To zacinas uplne ted litat nebo sis predtim s necim aspon hral?

osahal jsem si phantomy,ale toto je muj první vlastní dron. Nějakou chvíli mi to potrvá,nez si to zaziju,ale tesim se..btw,kdo nemáte combo - v čem mavica prenasite? ja teď koupil todle Vanguard Oslo 22 šedá | Alza.cz a sedí to paradne i s nabijecku a druhou baterkou..
 
Pro Ondru krabka scad zuzit zuby pujdeli:)
 

Attachments

  • unibox1.zip
    1.3 KB · Views: 4
ahojte,po skoro pulroce čekání na mavica v a lze jsem ho nakonec objednal z telinku a do tydne byl mazel doma..tak se přidávám do plodné konverzace. Bydlím v černošicích,koukam ze se občas potkáváme v okolí,tak jak se trochu rozlítám,tak bych se přidal.Dělám animaci a postprodukci a s mavicem to teď bude nová dimenze (doslova) :)
Čauvec, a vítej na fóru!
Kdybys chtěl zalítat společně, máme s Ondrou a Vaškem skupinku na whatsappu v mobilu... číslo pošlu do PM (nebo se mi ozvi Ty). Fly safe! :)
 
... btw,kdo nemáte combo - v čem mavica prenasite? ja teď koupil todle Vanguard Oslo 22 šedá | Alza.cz ...
Ahoj, máme (asi všichni) Fly-More kombo a i další baterky navíc (páč na jedno nabití kontroleru vylítáš až 6 baterek).

Kufr pevnej plastovej (má Ondra), kam se všecko v pohodě vleze a perfektně chrání, je malinko dražší a větší. Případně menší neoprenový kufr od číňana (mám já), vejdou se tam 4 baterky i s kombo nabíječkou a tabletem. Na motorku bude výbornej a zůstává skvělá portabilita Mavika.

Muj plný kufr vypadá takhle (i s Ondrovo masivním :) držákem na tablet):
IMG-20170308-WA0001.jpg
 
Last edited:
Pratele - rad bych se zeptal jakou pouzivate knihu zaznamu resp. dokumentaci k Mavikovi ve smyslu UCL licence - neresili jste nekdo? Dekuji. W.
 
Ahoj, máme (asi všichni) Fly-More kombo a i další baterky navíc (páč na jedno nabití kontroleru vylítáš až 6 baterek).

Kufr pevnej plastovej (má Ondra), kam se všecko v pohodě vleze a perfektně chrání, je malinko dražší a větší. Případně menší neoprenový kufr od číňana (mám já), vejdou se tam 4 baterky i s kombo nabíječkou a tabletem. Na motorku bude výbornej a zůstává skvělá portabilita Mavika.

Muj plný kufr vypadá takhle (i s Ondrovo masivním :) držákem na tablet):
View attachment 9201
Ahoj, neposlal bys prosim link na tvuj neopren kufr? Pripravuju se na nakup mavica a akorat resim ochranu. Pouzivam podobny obal pro svoje mini quady a dalsi RC veci kde to jako ochrana bohate dostacuje, jen netusim, jaky to ma rozmer. Diky.
 
Lycus Tech Mavic Air 3 Case

DJI Drone Deals

New Threads

Forum statistics

Threads
130,583
Messages
1,554,084
Members
159,587
Latest member
Bigbrute