DJI Mavic, Air and Mini Drones
Friendly, Helpful & Knowledgeable Community
Join Us Now

Mavic Pilots - Magyar / Hungary

Szia,

vagyunk már egy páran.
Szia! :)
Biztos voltam ebben, de külön nem találtam Magyar topikot.
Remélem idetalálnak a többiek is.....

Apropo..

Sok videót megnéztem, de a Videó beállításokra szinte mindenki másképpen esküszik.
Van valakinek konkrét beállitási javaslata?
 
Info:
A TomTop-ról rendeltem 2 aksit.
1-t egy autós töltövel együtt, a másikat egy tüzálló tasakal együtt. Így kedvezményes volt...
Erre írták, hogy nem küldhetik az aksit gyorspostán (1,5 hét alatt megjött a csomag), külön küldik.
Tehát ha így rendeli valaki számítson szintén erre.

Viszont rendeltem egy narancs-fekete kör felszálló-landoló alátétet(?) ami frankó, 4 rögzítö müanyak leszúróval jött + fenyvisszaverö öntapadó csikokkal
- de szerintem a vámosok mikor belenyúltak felvágták a tokot, meg belevágtak (vagy 4 centit) a leszállóba is. Erre is lehet számítani... :confused:
 
Szia! :)
Biztos voltam ebben, de külön nem találtam Magyar topikot.
Remélem idetalálnak a többiek is.....

Apropo..

Sok videót megnéztem, de a Videó beállításokra szinte mindenki másképpen esküszik.
Van valakinek konkrét beállitási javaslata?
Ez a videó beállítás egy érdekes dolog. Szerintem nincs olyan, ami mindenkinek jó. Mindenki másra esküszik, ezért is találsz teljesen eltérő véleményeket a fórumon. Én pl. nem igazán követem vakon mások véleményét.

Pár példa: sokan az oldalon a d-log színbeállításra esküsznek, ami egy eléggé homogén színvilágot eredményez. Ezzel rengeteg az utómunka, ráadásul nem nehéz az editorban (premiere, vegas, etc.) teljesen elcseszni az egész munkát, ha az ember nem "profi". Vagy ott van a felbontás kérdése. Sokan a 2.7k-ra esküsznek. Megkérdezném tőlük, hogy amikor 4k-s tévére/monitorra váltanak, azon mennyire fogják élvezni a felvetteket. Pont olyan ez, mintha ma egy full hd-s tévén 720p-s anyagot néznél. És még sorolhatnám...

Szerintem a legjobb, ha az ember kimegy egy olyan területre, ahol van víz, fák, puszta és kipróbál mindenféle beállítást. Ott a helyszínen felírja, hogy melyik snittnél milyen beállítást használt és hazaérve csekkolja, illetve összehasonlítja ezeket és a számára legjobbat választja.

Eleinte nekem is az volt a taktikám, hogy keresgéltem a "legfaszább" beállítást a neten. De hamar belezavarodik az ember, mert tényleg sok van, amire esküszik a poster. Ilyen nincs! Tudod, ez ilyen "ízlések és pofonok" dolog ;)

Az én kis madaram februárban érkezett hozzám és egészen a görögo.-i nyaralásig (júni vége) csak a stabil és biztonságos reptetést gyakoroltam (ha ez nincs meg, a filmezés is olyan lesz, amilyen). Ezzel párhuzamosan sokszor váltogattam a beállításokat (színprofil, stb) és "megszültem" a nekem leginkább tetszőt. Én pl. a természetes színekre esküszöm, ezért vagy "none", vagy "true colorban" filmezek. A WB nálam sunny, ha napsütés van, és cloudy, ha felhős. Az auto WB szétcseszi az egészet. Az élességet, kontrasztot, stb nem piszkálom. De ez sem ilyen egyszerű, mert anno egy régebbi firmware-en az élesség -1-en volt jó, ma meg a 0, olykor meg a +1 a nyerő. Szal nem egyszerű dolog ez. Ki kell tapasztalni, hogy számodra mi a legjobb ;)
 
Last edited:
  • Like
Reactions: G.Drone
....... Ki kel tapasztalni, hogy számodra mi a legjobb ;)

Nagyon sok jó infót, hasznos tanácsot adtál! Végigjárom, amit írtál!! Thumbswayup
Köszönöm!!!

1,5 hónapja jött az én Mavicem, de egy hétig nem tudtam vele repülni, pedig be voltam zsongva :D
Sok videó van fent, sok hasznos útmutatóval, azokat böngészgetem mostanság is mikor van idöm...
 
Info:
A TomTop-ról rendeltem 2 aksit.
1-t egy autós töltövel együtt, a másikat egy tüzálló tasakal együtt. Így kedvezményes volt...
Erre írták, hogy nem küldhetik az aksit gyorspostán (1,5 hét alatt megjött a csomag), külön küldik.
Tehát ha így rendeli valaki számítson szintén erre.

Viszont rendeltem egy narancs-fekete kör felszálló-landoló alátétet(?) ami frankó, 4 rögzítö müanyak leszúróval jött + fenyvisszaverö öntapadó csikokkal
- de szerintem a vámosok mikor belenyúltak felvágták a tokot, meg belevágtak (vagy 4 centit) a leszállóba is. Erre is lehet számítani... :confused:
Ühhh, hát igen, a vámosok nagyon kiváncsi lények és nem a finomságukról híresek.

Én anno az amazon.de-ről és az alibabáról rendeltem, de akkut a digitcamnél vettem. Túl drága cucc, hogy bízzak a vámosokban ;) A mavom egyenesen a gyártótól jött februárban minden gond nélkül. Ma már az fpvshop.hu-t használnám, de szinte mindenem van már a sáskához, szóval momentán nincs mit rendelni.

Egyébként minek a landing pad? Plusz egy dolog, amit hurcolni kell. Én landing geart vettem, ami megmagasítja a lábakat, így magasabb fűben is faszán lehet vele landolni, ráadásul a "precision landing" funkcióval kb 10 forintos méretű pontossággal ugyanoda landol a mavic, ahonnan felszállt. Még homogén felületű talaj esetén is. Arról nem is beszélve, hogy a landing gear zsebben elfér, semmi macera. Nálam a mavic pont azért lett, mert kicsi, könnyen hordozható és egy hátizsákban elfér az egész cájg. Fene se "cipelne" még egy "kecsua sátor" jellegű korongot a kezében :) De ez is ilyen ízlések és pofonok dolog, szal ha valakinek bejön, hát vegye és vigye ;)
 
Last edited:
Nagyon sok jó infót, hasznos tanácsot adtál! Végigjárom, amit írtál!! Thumbswayup
Köszönöm!!!

1,5 hónapja jött az én Mavicem, de egy hétig nem tudtam vele repülni, pedig be voltam zsongva :D
Sok videó van fent, sok hasznos útmutatóval, azokat böngészgetem mostanság is mikor van idöm...
Nézd meg @Ed Ricker csatornáját a youtube-on. Ő nagyon sokat segített nekem a kezdeteknél. De leginkább a jóbarátom volt az, aki már 6-7 éve drónozik és sokáig fogta a kezem, ellátott tanácsokkal. Mondhatnám a jedi mesterem volt és most is az. A legfaszább, ha az embernek van kivel kimenni reptetni, tapasztalatot cserélni, kisérletezgetni. Szerencsés vagyok, hogy nekem volt/van ilyen. Egyedül bele se vágtam volna, hiszen nem egy kávédarálót vettünk, hanem egy kiba..tt repülőt :D
 
Skacok! Amit viszont nagyon ajánlok, hogy olvassátok a fórum többi szekcióját is! Ez nagyon fontos ;) Rengeteg okos és hozzáértő arc van itt, akiktől rengeteget lehet és ajánlatos is tanulni. Ne féljetek kérdezni tőlük, bármilyen "hülye" kérdésre szívesen válaszolnak ;) A manualt meg olvasni, olvasni, olvasni ;)

update:

@G.Drone, te itt laksz budapesten, vagy másfelé repkedsz?
 
Last edited:
Skacok! Amit viszont nagyon ajánlok, hogy olvassátok a fórum többi szekcióját is!......
@G.Drone, te itt laksz budapesten, vagy másfelé repkedsz?

Olvasom, olvasnám, de nekem pl. a német nyelv megy, az angol szinte kínai :D

Miskolci vagyok, de járom az országot, meg pl. most is kint vagyok a sógoréknál....
 
Olvasom, olvasnám, de nekem pl. a német nyelv megy, az angol szinte kínai :D

Miskolci vagyok, de járom az országot, meg pl. most is kint vagyok a sógoréknál....
ühh, akkor neked nem lesz egyszerű a fórum használata :(

most mennem kell, de még írok majd ;)
 
szia, egy nagyon fontos oldal kimaradt. bár a facebook oldalt linkelted, de a DOE-t nem. pótolom ;)
Köszi!
Mondjuk nekem még kicsit átláthatatlan számomra ki-kivel van, de idövel "kiokosodok" :)

-----
Ami viszont eléggé aggaszt (ahogy olvasom sokakat még), hogy nincs rendes dróntörvényünk!
Ez az eseti légtérkérelmi procedúra és maga a végeredmény abszolúte nem vezet sehova, pláne nem a jövöbe!
Olyan ez, mintha a sárkányreptetéshez is 1 hónappal elöre kellene engedélyt kérni.
Mégha (majd esetleg valamikor) nem is járna 3.000 Ft/kérvény, akkor is botorság, hogy (1 hónappal) elöre tudnunk kellene, merre fogunk pl. kirándúlni most a hétvégén...

Ok, féltik magánéletüket a politikusok, de egyszerübb megoldás lenne, ha tiltott légtérként bejelölnék ahol nem reptethetünk, a többi szabad lenne, bármikor... vagyis a napi tiltott zónákat elötte megnézve nyugodtan felszállhatnánk.

Most az az igazág, hogy ha egy szép tájat, vagy természeti jelenséget, vagy egy turista látványosságot drónvideózunk/fotózunk akkor vétünk a múlt év végi meggondolatlan/kidolgozatlan törvény miatt.
Felszabadúltan így nehéz repülni.

Mondjuk hobbi dronosról még nem hallottam, hogy zargatta volna rendör.
 
Köszi!
Mondjuk nekem még kicsit átláthatatlan számomra ki-kivel van, de idövel "kiokosodok" :)

-----
Ami viszont eléggé aggaszt (ahogy olvasom sokakat még), hogy nincs rendes dróntörvényünk!
Mondjuk hobbi dronosról még nem hallottam, hogy zargatta volna rendör.

hát ja. lassan aktuális lesz az új dróntörvény. elvileg júli 1-gyel már meg kellett volna hogy jelenjen a légtérkérő app-al egyetemben. de eddig nem hallottam róla, hogy lenne ilyen.

igazából ezt az eseti légtérkérelmet igencsak lexarom. nonszensz és betarthatatlan. mondjuk én könnyen beszélek, mert városok felett jelen pillanatban még nem szándékozom repkedni. kizárólag külterületek felett (szántók, erdők, folyók, tavak). ha lakott területen repülök is, azok vagy falvak, vagy kicsike települések. szerintem ezt az eseti légtérkérelmet max a hivatásosok igénylik meg, de nekik muszáj, mert meló van és városban reptetnek, így elengedhetetlen a melójukhoz. nekünk, hobbereknek teljesen feleslegesnek tartom a dolgot.

szerdán pl kimentem a budaörsi kő-hegyre a kápolnát fimezgetni (technikai okok miatt egy kalap xar lett az eredmény). mivel a közelben (2,44km) van a budaörsi reptér, gondoltam mit veszthetek, felhívtam a repteret és közöltem, hogy mikor, milyen magasságban, mettől-meddig, mely koordinátán szándékoznék repülni. nem hittem a fülemnek, amikor a légi irányító kis gondolkozás után közölte velem az aznapi légi forgalmat és engedélyezte a repülést. szal én azt mondom, hogy kérjen légtérengedélyt, aki város fölött, üzleti célból filmez. nekem bőven elég, hogy nagyon körültekintő és óvatos vagyok.

az viszont biztos, hogy kell a dróntörvény, ami ésszerű és betartható, illetve nem lehetetleníti el a magunkfajta hobbiflájereket. mert bizony sok drón került olyan kissrácok kezébe, akiknek fogalmuk sincs, hogy mit csinálnak. belemennek mindenféle veszélyes helyzetbe anélkül, hogy egy percre is elgondolkoznának, hogy mit művelnek. szal jó ez, csak legyen ésszerű.

egyébként le a kalappal a DOE előtt. olyan szépen sikerült finomítaniuk az eszement baromságokon, hogy még. persze sok hülyeség maradt az új törvény tervezetében is, de majd idővel finomodik.

egyébként a DJI oldalán nézted a magyar NFZ-ket? alig van. a repterek közül sincs tiltva az összes. budapesten a parlament ha jól emlékszem pl warning zone. itt tudod csekkolni, hogy a dji milyen adatbázissal rendelkezik az országunkról. szinte semmi...

DJI - Fly Safe: No Fly Zones

szóval én max kötelező felelősségbiztosítást és egyesületi tagságot fogok kötni. a légtérengedélyt felejtsék el. max akkor, ha kapok valami melót, ami budapest feletti repülést követel. eddig csak bp környékén volt és lesz meló. szal bizti nem találkozik velem a hivatal egy darabig.
 
Lycus Tech Mavic Air 3 Case

DJI Drone Deals

New Threads

Forum statistics

Threads
131,197
Messages
1,560,848
Members
160,162
Latest member
Keith J