DJI Mavic, Air and Mini Drones
Friendly, Helpful & Knowledgeable Community
Join Us Now

Czech Republic - Mavic pilots

Jo, start z ruky je jeste jednodussi, necham dobehnout kalibraci na zemi (nejsem si jistej jestli by zafungovala spravne kdyz by se dron hejbal v ruce), pak ho chytnu stejne jak na pristani a kombinaci leva ruka plus pravej loket nastartuju motory a pak uz klasicky vzlitnes..

Vcera jsme vyrazili na lod tak jsem vzal Mavica s sebou, dal jsem si za cil ze vecer jeste budu mit drona a to jsem splnil, vsechno ostatni je uz jenom bonus ;) Zkousel jsem activetrack, ten fungoval tak nejak (sledoval lod ale neletel za ni, nevim proc, na kole mi to fungovalo..), Follow me fungovalo lip nicmene ve finale jsem radsi ridil sam. Mel jsem jednu krizovku kdyz jsem pristaval na lod kde fakt neni moc mista a neuvedomil jsem si ze jsem uz relativne daleko od posledniho homepointu (cca 1km) a presne ve chvili kdy manveruju tesne na lodi se ozve "low battery, returning home".. nastesti jsem to byl schopnej prebit tim ze jsem prepnul do sport modu a zase zpatky a rychle pristat do ruky.. pak jsem to radsi zabalil a rozhod jsem se ze uz mam co jsem chtel ;)

Takze pro priste - nastavit "Loss of signal" na "Hover" pro pripad ze by na chvili vypad signal tak aby neletel pristat zpatky do vody, updatovat home point po ceste aby clovek zamezil tomu ze se bude snazit sam doletet zpatky pri slaby baterce a hlavne nenechat baterku spadnout pod 40%... mam 3, ty nervy za to nestoji. Nicmene neco jsem z toho vyrobil...

Toceny v 4K na D-Log, -1, -3, -3 a upraveny GroundControl LUT, nicmene jsem musel vytahnout jas dost nahoru a zda se mi to rozpatlany, priste vratim sharpness na +1.. porad hledam optimalni kombinaci nastaveni kamery a post procesu.

 
  • Like
Reactions: Honouch
Pěkný videjko :) ze začátku celkem prča, pak (po rozježdění) už ten board vypadá jak od profíka... :)
Dík za tipy a za info ohledně chytání - vyzkoušel jsem už to přistávání do ruky, vlastně to fakt nic není, je to lepší než přistávat někam do bordelu nebo do vysoké (pro Mavika i nízké) trávy...

Ohledně sharpness: v tom videu máš silný Wattercollor effect (hlavně zelené plochy po stranách záběru), osobně nedávám nikdy pod 0 (většinou +1) právě kvůli WC-Eff, který ve videu žádný postprocessing neodstraní. Fotim i točim na D-log nebo cinelike, fotky po posledním upgrade na FW .600 se mi zdají skvělý i bez postprocessingu, takže už témeř nevidím potřebu fotit na rawy. Dříve vždy nutnost raw (DNG) Lightroom (s Mavic fix), dostat opravený jpegy, stitch nebo další úpravy... vopruz. Dneska už celkem ok přímo s jpg souborama z karty.

Video teprve řeším, chci stříhat přímo v tabletu (iPad Pro), kterej bude jako víceméně dedikovaný zařízení jen na lítání a práci se souborama. Zatím ale nemám, čekám...
Zatim zdar! :) (y)
 
Ahoj piloti, už jsem neodolal a rozhodl se Mavica pořídil. Jediné co mě teď limituje je (ne)zkušenost s létáním. Je to můj vůbec první dron. Jelikož to není levná hračka, koukám teď po nějakém školení a našel jsem školu létání u dronestoreprague.cz a pak základní kurz u dronpro.cz. Absolvoval jste tu nějaké školení někdo?
Jinak jak to řešíte s pojištěním? Odpovědnost a havarijní? Zjišťuji si nějaké informace, ale nikde nic moc konkrétního.
 
Ahoj! A jsi z Prahy? Zkušenosti jsou cenná informace, to rozhodně, školení doporučuji a nebo se můžeme nějako sejít (a klidně ve více lidech) a já ti dám instruktáž :-D
Pojištění řeším, ale stále narážím na takovou drobnost a sice, že dle ÚCL můžeš létat jen tam, kde se nic nestane (když to hodně zjednoduším), takže vlastně pojišťovna má vždy eso v rukávu, aby vinu hodila na tebe na nic nevyplatila. Ale jinak pojištění odpovědnosti se hodí, pokud ti hrozí riziko, že způsobíš škodu na majetku či zdraví dalším osobám.
 
Zdar Jacobe - vítej mezi piloty :) ohledně instruktáže - hlavně jako první let po vyndání z krabice to nezkoušej doma...
Jinak - souhlas s Ondrou - BTW mohli bychom se opět někde sejít na lítání... :)
 
Tak už jsem po návratu vyřídil ty pracovní resty, teď začínám prohlížet archiv nahrávek a začnu stříhat. Vypada to, že zustanu u cinelike -1-1-1 a resolve akorat strihat a color grade 4k fakt na normalnim pc nejde. Tak mi zase naskáčou vedlejší výdaje.. Akorát jsem koukal že 43" UHD monitor už je za cca 15000 a asi začnu skládat pc :( akorát že karta co má 3500 cuda jader je asi za 22k..
Prikladam dva screenshoty pred a po
Jinak pro Jacob 89 souhlas s Ondrou, nebo najdi nějakou zapomenutou louku a pomalu si hraj. Je to jak s autem napřed se bojíš a jezdíš až moc opatrně a pak přijde moment, kdy si myslíš, že všechno zvládneš a bác. Já to po první hodině napral ještě s P3A do větví, protože jsem neměl odhad.
Ale lítací výlet bych uvítal, nebo až něco zpracuju můžem zase u mně na něco k jídlu a video
 

Attachments

  • Screenshot 2017-05-08 22.35.47.png
    Screenshot 2017-05-08 22.35.47.png
    3.5 MB · Views: 27
  • Screenshot 2017-05-08 22.41.38.png
    Screenshot 2017-05-08 22.41.38.png
    2.8 MB · Views: 24
Ja jsem ted tady akorat resil ze jsem zkousel nejaky LUTs a vysledky me moc nepresvedcily.. prislo mi to vsechno strasne prekontrastovany ale jeste zkusim to aplikovat na separatni layer v Premiere a stahnout intenzitu.

Tohle je s "Mauro's LUT" (s kodem "freemymavic" je zadarmo), toceny na +1,-1,-1, D-Log .. na moje oko je to az dost. Ale jak rikam, doted jsem nemel moznost to stahnout, zkusim si s tim pohrat..
5KTIwI3.jpg


Jinak na mym 6 let starym i7 s nejakou obstarozni NVidii se da s 4k v Premiere pracovat docela obstojne i s upravama, akorat jsem blbec nejdriv nemel zaplou GPU akceleraci tak se to tahlo jak smrad ale s GPU je to OK. Resolve mi prijde narocnejsi pri upravach ale o dost rychlejs renderuje..
 
No jsem vul, samozrejme to jde doladit pres viditelnost adjustment layer.. Tak snad uz se dostavam nekam bliz k rozumnejm vysledkum.. jeste zkusim +1,-3,-3 D-Log, to by melo dat nejlepsi rozsah pro upravy...

 
Ja jsem ted tady akorat resil ze jsem zkousel nejaky LUTs a vysledky me moc nepresvedcily.. prislo mi to vsechno strasne prekontrastovany ale jeste zkusim to aplikovat na separatni layer v Premiere a stahnout intenzitu.

Tohle je s "Mauro's LUT" (s kodem "freemymavic" je zadarmo), toceny na +1,-1,-1, D-Log .. na moje oko je to az dost. Ale jak rikam, doted jsem nemel moznost to stahnout, zkusim si s tim pohrat..
5KTIwI3.jpg


Jinak na mym 6 let starym i7 s nejakou obstarozni NVidii se da s 4k v Premiere pracovat docela obstojne i s upravama, akorat jsem blbec nejdriv nemel zaplou GPU akceleraci tak se to tahlo jak smrad ale s GPU je to OK. Resolve mi prijde narocnejsi pri upravach ale o dost rychlejs renderuje..
Vypada to krasne ono je to spis o videokarte nez o procesoru, jestli bude o vikendu trochu pocasi vyzkousim, dost zalezi na nastaveni WB co jsem zatim vygooglil. Jdou na me rozmarile chute asi si postavim nove pc.. Ted man NUC I7 ale dvoujadro a i se ssd nez se posoupne strih o minutu sem tam je o nervy..:(
 
Huustyyy :) díky moc! A to z ruky i startuješ?
To je dobrý - to jsem nemusel kupovat nožičky ani landing pad...

V.
Ja si vytisknul tyhle "pařátky" a za ten zadní se dá docela dobře chytat a neresim start nebo pristani v trave nebo sterku. Navic doufam ze to odradi ptactvo.. BTW točil jsem o víkendu Máje kousek odsud ve vsi a asi 8 holubů dalo třikrát kolo dost blízko ale nic neprovedli...DJI_0577.JPG
 

Attachments

  • IMG_3845.JPG
    IMG_3845.JPG
    520.6 KB · Views: 30
Ja si vytisknul tyhle "pařátky" a za ten zadní se dá docela dobře chytat a neresim start nebo pristani v trave nebo sterku. Navic doufam ze to odradi ptactvo.. BTW točil jsem o víkendu Máje kousek odsud ve vsi a asi 8 holubů dalo třikrát kolo dost blízko ale nic neprovedli...View attachment 12520
Vasku jo ty nozicky jsou super. Mam podobne od cinana ta par supu. A pouzivam je celkem casto.
 
Díky za přivítání. Z Prahy sice nejsem, ale nemám to od Poděbrad daleko :) Teď jen čekám až dorazí všechno příslušenství (hlavně landing gear) a půjdu hned na školení, ať mám alespoň nějaké základy.

Jinak k těm nožičkám od Vaška, dají se koupit někde tady? Z ebaye sice mám už jiné na cestě, ale tyhle vypadají na mavicovi dost dobře.
 
Last edited:
Díky za přivítání. Z Prahy sice nejsem, ale nemám to od Poděbrad daleko :) Teď jen čekám až dorazí všechno příslušenství (hlavně landing gear) a půjdu hned na školení, ať mám alespoň nějaké základy.

Jinak k těm nožičkám od Vaška, dají se koupit někde tady? Z ebaye sice mám už jiné na cestě, ale tyhle vypadají na mavicovi dost dobře.
Já ti je vytisknu pokud se ti libi ta oranzova, jinak myslim, ze tu mam jeste sedou v pla. A kdyz budes zitra dopol u D11muzes si je vyzvednout :) Jedu smerem na HK. Posli tel a dam vedet.
V.
 
Já ti je vytisknu pokud se ti libi ta oranzova, jinak myslim, ze tu mam jeste sedou v pla. A kdyz budes zitra dopol u D11muzes si je vyzvednout :) Jedu smerem na HK. Posli tel a dam vedet.
V.
Jj ta oranžová je pěkně výrazná, což je super. S tou D11 to vidím blbě, z práce se bohužel neuvolním. Ale klidně bych ti poslal nějakou částku za poštovné na účet. Předpokládám že by to mohlo jít jako klasická obálka.
 
No jeste po te D11 jedu v nedeli poo zpatky z Opocna do Prahy. Jinak to muzu poslat asi v pondeli zitra uz nestiham.
 
Zdravim. Vitej tu na foru. :) Kolik mas nalitano? Kde - jak casto litas? Nejake vesele prihody z nataceni? ;-)

Mám nalétano asi 7 a půl hodiny :) Létám primárně u Liberce, ale nedávno jsem byl ve Skotsku a Irsku, takže tam jsem toho taky hodně nalétal.
 

DJI Drone Deals

New Threads

Forum statistics

Threads
131,346
Messages
1,562,246
Members
160,284
Latest member
236-507-4032