DJI Mavic, Air and Mini Drones
Friendly, Helpful & Knowledgeable Community
Join Us Now

Czech Republic - Mavic pilots

Objevil jsem tohle vlakno a hlasim se mezi mistni piloty :)
Litam vse RC, postavil jsem na bazi NAZA kvadro a hexa, no a stejne me proste Mavic uchvatil svym konceptem, takze jsem hodne cerstvym majitelem.
Domovske letiste Plzen / vetsinou mod.letiste Zichlice.

BTW mam takovy stupidni dotaz. Probiha tady tema aretace gimbalu. Litate po odaretovani s tim kulatym plexisklovym krytem ?

Vítej mezi piloty :) od Plzně jsi asi první, snad bude šance někdy zalítat i společně.
Ad tvůj dotaz: za gimb. jsou nasávací otvory pro chlazení vnitřní elektroniky a čirá krytka taky tvoří nepříjemné odlesky na fotkách a videu, proto ji vůbec nepoužívám. Celkem dobrý je kryt s dírou z tmavšího plastu (hledej Mavic Lens hood), za určitých podmínek ale může lézt do záběru.
 
  • Like
Reactions: Celestyn
Tak a je to tu! Všechny verze FW Mavika (i dalších strojů), kontrolerů i brejlí jsou dostupné na GitHubu (příznivci downgrade mohou plesat).
Jsem zvědav, jak dopadne ta diskuse k porušování GPL licence ze strany DJI a jak se k tomu DJI nakonec oficiálně postaví... nejspíš si ještě pár týdnů počkáme.

Prosím jen - nepište o tom tady žádné rady/návody, ať nám toto vlákno nezakážou. Dík.
Fly safe!
 
Zdar tady nový člen z Prahy.

Mám druhého Mavica, první po tristních zkušenostech s německým servisem (dvě reklamace uznané, ale řešené přes měsíc) skončil odstoupením od kupní smlouvy a vrácením. Doufám že nově koupený mladší bráška bude fungovat líp.

Stalo se vám někomu to, že by po cca 5 minutách létání, při normálním letu rovně najednou gimbal vystřelil nahoru (pravděpodobně až na limit 30° nad horizont), pak spadnul trochu pod horizont, zůstal nakřivo, a až di přistání se choval se jako kdyby "volně vlál" za pohyby Mavica?

Po přistání jsem všechno zkontroloval, nikde žádný problém. Po novém zapnutí a dalších letech všechno normální.

Stalo se mi něco podobného i s tím prvním kusem, ale ten od té chvíle při letu vibroval gimbalem do stran a video z něj mělo každých pár vteřin zavibrování, fotky tak každá druhá rozostřená, takže všechno nepoužitelné (to byl důvod té druhé reklamace). Takže samozřejmě hlodá červík pochyb jestli tady nastane něco podobného...
 
Zdar tady nový člen z Prahy.

Mám druhého Mavica, první po tristních zkušenostech s německým servisem (dvě reklamace uznané, ale řešené přes měsíc) skončil odstoupením od kupní smlouvy a vrácením. Doufám že nově koupený mladší bráška bude fungovat líp.

Stalo se vám někomu to, že by po cca 5 minutách létání, při normálním letu rovně najednou gimbal vystřelil nahoru (pravděpodobně až na limit 30° nad horizont), pak spadnul trochu pod horizont, zůstal nakřivo, a až di přistání se choval se jako kdyby "volně vlál" za pohyby Mavica?

Po přistání jsem všechno zkontroloval, nikde žádný problém. Po novém zapnutí a dalších letech všechno normální.

Stalo se mi něco podobného i s tím prvním kusem, ale ten od té chvíle při letu vibroval gimbalem do stran a video z něj mělo každých pár vteřin zavibrování, fotky tak každá druhá rozostřená, takže všechno nepoužitelné (to byl důvod té druhé reklamace). Takže samozřejmě hlodá červík pochyb jestli tady nastane něco podobného...

Ahoj a vítej! :)
chyb s gimbalem, co popisuješ, jsou plný DJI fóra. Buď zabere upgrade FW nebo to posílají na reklamaci. Jsem rád (a zaťukávám to na dřevo) že nic podobného osobně neznám.
 
Zdar tady nový člen z Prahy.

Mám druhého Mavica, první po tristních zkušenostech s německým servisem (dvě reklamace uznané, ale řešené přes měsíc) skončil odstoupením od kupní smlouvy a vrácením. Doufám že nově koupený mladší bráška bude fungovat líp.

Stalo se vám někomu to, že by po cca 5 minutách létání, při normálním letu rovně najednou gimbal vystřelil nahoru (pravděpodobně až na limit 30° nad horizont), pak spadnul trochu pod horizont, zůstal nakřivo, a až di přistání se choval se jako kdyby "volně vlál" za pohyby Mavica?

Po přistání jsem všechno zkontroloval, nikde žádný problém. Po novém zapnutí a dalších letech všechno normální.

Stalo se mi něco podobného i s tím prvním kusem, ale ten od té chvíle při letu vibroval gimbalem do stran a video z něj mělo každých pár vteřin zavibrování, fotky tak každá druhá rozostřená, takže všechno nepoužitelné (to byl důvod té druhé reklamace). Takže samozřejmě hlodá červík pochyb jestli tady nastane něco podobného...
Ahoj,
koukám že si taky "užíváš". Ale jseš na tom furt líp než já :D:D. Snad Ti pomůže upgrade firmwaru.
já už svůj "boj" se servisem po dnešní hodinové komunikaci s podporou DJI vzdávám.
 
Objevil jsem tohle vlakno a hlasim se mezi mistni piloty :)
Litam vse RC, postavil jsem na bazi NAZA kvadro a hexa, no a stejne me proste Mavic uchvatil svym konceptem, takze jsem hodne cerstvym majitelem.
Domovske letiste Plzen / vetsinou mod.letiste Zichlice.

BTW mam takovy stupidni dotaz. Probiha tady tema aretace gimbalu. Litate po odaretovani s tim kulatym plexisklovym krytem ?

Ahoj, s krytem jednou a jak uz psal Vilda dela odlesky a beru ho spis jako ochranu na transport navic jsem nekde tady kolemcetl ze omezuje chlazeni. V Plzni jsem stravil rok vojny a jezdivam tam fotit parkury na Bory.
Toz uzivej novou hracku :)
 
  • Like
Reactions: Celestyn
Diky vsem za privitani. Jen napisu par radek o zkusenosti z poslednich dnu. Vzal jsem si Mavica na Sumavu, ze si tam na louce budu trenovat ficury, ktere to umi. No v Plzni jsem ucinil jeden let a chvili jsem se potykal s problemem, ze mi androidi aplikace hlasila aircraft disconnected. Chvili to slo, pak se to odpojilo, ale vysilac/ovladac se tvaril, ze funguje a mohl bych letet. Vypnul jsem ladeni USB a uskutecnil let a bylo to v poradku.
Na Sumave jsem odtahl Mavica na kopec, vsechno propojil a ... aircraft disconnected. Delal jsem ruzne pokusy, dokonce jsem dostal hlaseni strong interference, takze jsem usoudil, ze snad je na miste nejake ruseni od wifi ci co. Vecer jsem prozkoumal fora, kde lidi resi podobny problem. Reseni zadne, vymena kabelu apod.nema vliv. No z toho hlaseni "strong interference" jsem usoudil, ze samotny telefon a jeho wifi, ci radio muze zpusobovat problemy. Takze jsem na telefonu nastavil aircraft mod, no ... a problemy zcela zmizely. Treba tahle zkusenost nekomu pomuze. Od te doby jsem provedl 4 lety a zacinam byt dost spokojen.
 
Jo zazil jsem to. Mas android nebo iOS? Uz taky skoro porad litam v Airplane modu
 
Android, a to ve verzi 7. Mam tu sice treba nejaky starsi iPad, ale prave ta moznost pouzit vlastni 6" telefon mi prijde fajn.
 
Mel jsem 8" Samsung galaxy jen na litani a nakonec jsem presel na ipad mini. Vypadavalo to a parkrat to byly nervy se vratit zpet.
 
Diky vsem za privitani. Jen napisu par radek o zkusenosti z poslednich dnu. Vzal jsem si Mavica na Sumavu, ze si tam na louce budu trenovat ficury, ktere to umi. No v Plzni jsem ucinil jeden let a chvili jsem se potykal s problemem, ze mi androidi aplikace hlasila aircraft disconnected. Chvili to slo, pak se to odpojilo, ale vysilac/ovladac se tvaril, ze funguje a mohl bych letet. Vypnul jsem ladeni USB a uskutecnil let a bylo to v poradku.
Na Sumave jsem odtahl Mavica na kopec, vsechno propojil a ... aircraft disconnected. Delal jsem ruzne pokusy, dokonce jsem dostal hlaseni strong interference, takze jsem usoudil, ze snad je na miste nejake ruseni od wifi ci co. Vecer jsem prozkoumal fora, kde lidi resi podobny problem. Reseni zadne, vymena kabelu apod.nema vliv. No z toho hlaseni "strong interference" jsem usoudil, ze samotny telefon a jeho wifi, ci radio muze zpusobovat problemy. Takze jsem na telefonu nastavil aircraft mod, no ... a problemy zcela zmizely. Treba tahle zkusenost nekomu pomuze. Od te doby jsem provedl 4 lety a zacinam byt dost spokojen.

Ahoj. Prvni kroky to chce s rozvahou. Postupne si vse osvojis a zacnes uzivat litani uvidis. To co pises je znama vec. Rusit muze signal telefonu, wifi, bt... proto doporucujou vzdy pred litanim airplane mode. Taky te nebude nikdo otravovat behem litani.
Jinak padani apky na mnoha telefonech resi zmena rozliseni nebo nastaveni landscape/portrait mode v debug modu... kazdy telefon je jiny a v dji to proste nezvladaji testovat.
 
Last edited:
Jo a doporucuju natrenovat navrat jen s rc a zkus nekoukat na displej mobilu a najit smer domu neni uplne sranda protoze ti to rc neukaze jen vidis jak ubyva vzdalenost ( nebo taky ne:))
 
  • Like
Reactions: Willik
Diky vsem za privitani. Jen napisu par radek o zkusenosti z poslednich dnu. Vzal jsem si Mavica na Sumavu, ze si tam na louce budu trenovat ficury, ktere to umi. No v Plzni jsem ucinil jeden let a chvili jsem se potykal s problemem, ze mi androidi aplikace hlasila aircraft disconnected. Chvili to slo, pak se to odpojilo, ale vysilac/ovladac se tvaril, ze funguje a mohl bych letet. Vypnul jsem ladeni USB a uskutecnil let a bylo to v poradku.
Na Sumave jsem odtahl Mavica na kopec, vsechno propojil a ... aircraft disconnected. Delal jsem ruzne pokusy, dokonce jsem dostal hlaseni strong interference, takze jsem usoudil, ze snad je na miste nejake ruseni od wifi ci co. Vecer jsem prozkoumal fora, kde lidi resi podobny problem. Reseni zadne, vymena kabelu apod.nema vliv. No z toho hlaseni "strong interference" jsem usoudil, ze samotny telefon a jeho wifi, ci radio muze zpusobovat problemy. Takze jsem na telefonu nastavil aircraft mod, no ... a problemy zcela zmizely. Treba tahle zkusenost nekomu pomuze. Od te doby jsem provedl 4 lety a zacinam byt dost spokojen.

Ahoj já mám iPhone 7 a měl jsem podobné problémy. nastavil jsem telefon na airplane mode a od té doby je vše v pořádku. na různých fórech jsem se dočetl že to někdo řeší také kabelem zapojeným do dolní zdířky USB v dálkovém ovládání. Zároveň se však musí vypojit malý kablík. pokud jedeš na ten airplane mode tak nezapomeň před přepnutím načíst mapy současné lokality.
 
ahoj všem. Už mám nalétáno několik hodin hlavně v Praze a okolí. Chtěl bych se vás zeptat v jakém rozlišení nejčastěji točíte video. Zkoušel jsem 4K, ale počítač to moc nezvládal. Zároveň je velikost těch souborů značná. Video upravuji v software Corel video studio pro. Můžete napsat pár tipů na rozlišení a soft pro snadnou postprodukci?
 
ahoj všem. Už mám nalétáno několik hodin hlavně v Praze a okolí. Chtěl bych se vás zeptat v jakém rozlišení nejčastěji točíte video. Zkoušel jsem 4K, ale počítač to moc nezvládal. Zároveň je velikost těch souborů značná. Video upravuji v software Corel video studio pro. Můžete napsat pár tipů na rozlišení a soft pro snadnou postprodukci?
Ja mel prvni Phantom 3 Advanced ten umel max 2,7K a slo to pak jsem se namlsal na dalsich Phantomech na 4K a i na Mavicu ho pouzivam porad. Momentalne TrueColor nast a skoro zadna dalsi prace. Hlavne HD ze 4K vypada o dost lip nez HD rovnou natocene a muzes udelat i vyrez = zvetseni. Pouzivam od zacatku DaVinci Resolve ted akt V14beta5 je zdarma a dost slusne zvlada i ten H264 kodek. Na forech a yt je dost navodu. U pc je to hlavne otazka videokarty vetsina vypoctu bezi na ni plus ssd disk je taky hodne znat. Je na tobe co potrebujes jako vysledek - 720p na yt nebo podobne nebo 4K pro doma ci pratele klienty... Navic ze 4K si vytahnes i slusne fotky. Ja skoncil tak ze jsem postavil nove pc na strih ale ted to je super prace. Ale das za nej vic jak za Mavica
Existuje NLE non linear edit kde si video zmensis delas zmeny a strih a color grading na malem a apak vsechny ukony aplikujes na puvodni velka data (pres noc:)) a to zmenseni taky peknou chvili trva. Vilda dela ted vse uz na iOS iPad pro a pry dobry. Urcite se taky ozve.
 
ahoj všem. Už mám nalétáno několik hodin hlavně v Praze a okolí. Chtěl bych se vás zeptat v jakém rozlišení nejčastěji točíte video. Zkoušel jsem 4K, ale počítač to moc nezvládal. Zároveň je velikost těch souborů značná. Video upravuji v software Corel video studio pro. Můžete napsat pár tipů na rozlišení a soft pro snadnou postprodukci?

Ahoj, předně - je třeba upřesnit verzi fw, ve které točíš (optimální nastavení a režimy se dost liší mezi verzemi - a bohužel často i kus od kusu). Osobně točím nejraději ve 4k, v režimu truecolor (stejně jako Vašek), skoro vždy mam filtry PolarPro ND-PL16 nebo 8, manuální nastavení ISO a času závěrky nebo i točím s poloautomatem s celkem dobrými výsledky. Hodně toho je napsáno o nastavení sharpness/contrast/saturation - kde vychytat správné optimum je hotová alchymie. Pozor je třeba dát na dvě zásadní issue (watercolor effect a image flickering), mezi kterými je třeba hledat optimum. Jde o to, že když dáš sharpness 1, dostaví se flickering (při 4k vždy, při 2,7k hlavně @30 FPS), když máš sharpness -1/0 (FPS je asi jedno), dostaví se watercolor... ten je hodně závislý na světelných podmínkách (horší světlo, víc watercolor) způsobeno to je špatnou Noise-reduction a kompresí kodeku videa a jpeg souborů přímo Mavikem (u DNG to je o fous lepší, ale ten postprocess je onanie)

Co se týče postprocesu - 4k chce velký PC s brutálním výkonem grafiky, výborný SW je Davinci Resolve, ve kterém když ho zvládneš, uděláš naprosto profesionální korekce a střih. Pokud ale videa neprodáváš reklamním agenturám, postačí i mnohem skromnější HW. Já nakonec kvůli portabilitě a střihu na cestách volil iPad Pro 9,7" (teď už je 10,5" který je o 30% lepší) a stříhám v Luma Fusion Pro a vyvážení barev a korekce výborně zvládá VideoGrade (oboje v Appstoru za pár šupů), úprava videa (i 4k) přímo v terénu na cestě je supr věc (nebo střihat v metru cestou do/z práce).
Štve mě jen jedna věc - politika vodění za ručičku Applu - zamčené zařízení, kde si nemůžu přejmenovat vlastní soubor, nemůžu jednoduše nahrát vlastní fotky z jiného zařízení, zkopírovat vlastní (legální) hudbu bez jejich monstr I-koko-tunes. Jejich stupidní synchronizace trvá desítky zbytečných minut a zaplácne systémový disk kompu tunou gigabajtů zbytečných hashovaných dat (klidně i 50GB když zálohuje rozestříhaná videa a projekty - bez možnosti uživatelského nastavení samozřejmě) proto čekám na jailbreak a veřím, že pak to dostane lepší smysl.
 
Ahoj diky moc za podrobne odpovedi. Budu to zkouset a na vsechno se podivam. Dneska jsem lital v celkem silnem vetru a Mavic zvladal tocit naprosto plynule. Posilam vam takovou malou zanrovou fotku co se mi povedla:)
 

Attachments

  • DJI_0017-2.jpg
    DJI_0017-2.jpg
    647.4 KB · Views: 22
  • Like
Reactions: Willik
Zdravim,
nebudu už tady unavovat svojí tahanicí s Alzou o záruční opravu, ale mám několik dotazů.
Předně, po návratu ze servisu mám nefunkčí spodní optická čidla drona :mad::mad::mad::mad: Zkoušel jsem upgrade i refresh firmware bez úspěchu. Před předáním vše funkční. Prováděl jsem kalibraci a vše OK. Prolezl jsem fora a jinou radu než ohledně firmware jsem nenašel. Takže to vypadá že to ještě víc rozbili. Dále posouzení prováděl servis Discus. Koukal jsem že to není ani certifikovaný prodejce, natož servis DJI. Znáte to někdo? Na netu jsem to našel, ale je to jen velký distributor. Dále jsem zjistil že po zapnutí Mavic vydává drobný pravidelný zvuk vycházejíci ze spodní části myslím že přímo z jednoho ultrazvukového senzoru. Nikdy jsem si toho předtím nevšiml. Je to normální nebo další problém? A ještě ohledně spodní části a jeho zahřívání. Zdá se mi že se dron teď zahřívá podstatně víc než před servisem. Po nějaké chvíli se na spodku pomalu nedá udržet ruka a za další chvíli se vypne na přehřátí. Posuzuju to že když jsem dělal kalibraci před obrazovkou před předáním, tak byl taky horký ale ne tolik jako když jsem zkoušel kalibraci včera. Možná je to jen subjektivní a možná že mi už z toho hrabe jak jsem nasranej. A kdybych sem dal odpovědi na moje otázky, tak asi nebudete chápat :mad::mad::mad:.
Za postřehy předem dík.
 
  • Like
Reactions: Willik
No je fakt ze Mavic hreje ale nezkousel jsem to jak moc navic i kdyz delam nejakou aktualizaci a sedi doma na podlaze za chvili uz maka vetracek. Je mi to lito, jen jestli mas pred tou dovolenou myslim, ze Telink i drony pujcuje je skoda si z te dovolene nic neprivezt jen kvuli takhe blbe smule. Nevim ale co za to pujceni chteji
 
Zdravim,
nebudu už tady unavovat svojí tahanicí s Alzou o záruční opravu, ale mám několik dotazů.
Předně, po návratu ze servisu mám nefunkčí spodní optická čidla drona :mad::mad::mad::mad: Zkoušel jsem upgrade i refresh firmware bez úspěchu. Před předáním vše funkční. Prováděl jsem kalibraci a vše OK. Prolezl jsem fora a jinou radu než ohledně firmware jsem nenašel. Takže to vypadá že to ještě víc rozbili. Dále posouzení prováděl servis Discus. Koukal jsem že to není ani certifikovaný prodejce, natož servis DJI. Znáte to někdo? Na netu jsem to našel, ale je to jen velký distributor. Dále jsem zjistil že po zapnutí Mavic vydává drobný pravidelný zvuk vycházejíci ze spodní části myslím že přímo z jednoho ultrazvukového senzoru. Nikdy jsem si toho předtím nevšiml. Je to normální nebo další problém? A ještě ohledně spodní části a jeho zahřívání. Zdá se mi že se dron teď zahřívá podstatně víc než před servisem. Po nějaké chvíli se na spodku pomalu nedá udržet ruka a za další chvíli se vypne na přehřátí. Posuzuju to že když jsem dělal kalibraci před obrazovkou před předáním, tak byl taky horký ale ne tolik jako když jsem zkoušel kalibraci včera. Možná je to jen subjektivní a možná že mi už z toho hrabe jak jsem nasranej. A kdybych sem dal odpovědi na moje otázky, tak asi nebudete chápat :mad::mad::mad:.
Za postřehy předem dík.

Ahoj, předně - mrzmí mě Tvé komplikace a rozhodně se nemáš za co omlouvat, piš sem vše co zjistíš/řešíš, určítě to bude zajímat víc lidí.
Ohledně popisu issue:
1) nefunkční optika po návratu ze servisu je na opakovanou reklamaci, žádej všechny dokumenty / záznamy z opravy - jména, tel čísla, písemně vč. pověření DJI jako autorizovaného servisu bude-li třeba. Řeš paralelně s dovozcem DJI produktů do ČR (Telink/Pelikán). Disus neznám a pokud se Alza tváří, že to posílá k nim jako k autorizovaným, je to na konzultaci s oficiálními zastoupeními a přímo s DJI zda toto řešení a postup Alzy je správný.
2) Máš DJI care refresh? Zkoušels "ticket" přímo od DJI? (posílá se to do Německa nebo do Holandska...) trvá to týdny (i měsíce), ale máš jistotu, že to řeší někdo kdo se v tom aspoň trochu vyzná.
3) zvuk ve formě drobného pravidelného "lupání" US senzorů je normální, začlo to dělat od upgrade FW tušim .550 - zlepšení US kalibrace při startu
4) přehřívání ale normální není (!), věřil bych, že pokud ti experti vyřadili spodní kamerky, povedlo se jim zřejmě lupnout i větráček vnitřního chlazení. Při demontáži se musí odpojit kablík a občas to "mistr" zapomene zacvaknout zpět. Když Mavika zapneš, po chvíli (cca 2 minuty) se větrák automaticky zapne a hučí (velmi zřetelně), a taky ze zadních dírek fouká teplý vzduch (který se nasává vpředu dírkami pod gimbalem), pokud se Mavik sám vypíná na přehřev - moc to nepokoušej ať si ještě neodvaříš nějakou elektroniku. Pokud větrák vůbec nefouká je to jasný a je to opět na reklamaci viz bod 1. (Předpokládám, že máš sundaný oba kryty na gimbalu a že proudění chladicího vzduchu nic nebrání.)

Hodně zdaru. Dej vědět jak to dopadlo.
 
Last edited:

DJI Drone Deals

New Threads

Forum statistics

Threads
131,196
Messages
1,560,838
Members
160,162
Latest member
Keith J