DJI Mavic, Air and Mini Drones
Friendly, Helpful & Knowledgeable Community
Join Us Now

Czech Republic - Mavic pilots

Ahoj mohu se zeptat zkusenejsich pilotu jestli mate nejake zkusenosti se startem/pristanim z/do ruky? Letate tak ? Videl jsem spoustu videi na YTube a vypada to velmi jednoduse. Zajimalo by mne take jestli se Mavic tim nemuze nejak znicit nebo poplest v letu/navratu kdyz ma dole senzory. Pomijim samozrejme zdravotni rizika typu useknuta ruka nebo vypichle oci vinou spatne techniky:) dik Alex
 
Ahoj mohu se zeptat zkusenejsich pilotu jestli mate nejake zkusenosti se startem/pristanim z/do ruky? Letate tak ? Videl jsem spoustu videi na YTube a vypada to velmi jednoduse. Zajimalo by mne take jestli se Mavic tim nemuze nejak znicit nebo poplest v letu/navratu kdyz ma dole senzory. Pomijim samozrejme zdravotni rizika typu useknuta ruka nebo vypichle oci vinou spatne techniky:) dik Alex
Cus uz v podstate jinak nelitam.
Je to lepsi kvuli prachu, vysoke trave, listi a jinemu bordelu co akorat nasajes do vetraku.
Start: iniciaci necham probehnout na rovnem podkladu, kontrola vseho atd. Pak ho vemu do ruky a loktem a palcem leve roztocim vrtule a pak uz jen trosicku up a sam visi...
Pristani je jednodussi, v hoveru ho jen chytnu za telicko a vypnu levou motory.
(Mam prodlouzeny nozky i ten helipad... ale jak jsem se naucil todle, uz nepouzivam ani jedno)
 
Last edited:
Ahoj mohu se zeptat zkusenejsich pilotu jestli mate nejake zkusenosti se startem/pristanim z/do ruky? Letate tak ? Videl jsem spoustu videi na YTube a vypada to velmi jednoduse. Zajimalo by mne take jestli se Mavic tim nemuze nejak znicit nebo poplest v letu/navratu kdyz ma dole senzory. Pomijim samozrejme zdravotni rizika typu useknuta ruka nebo vypichle oci vinou spatne techniky:) dik Alex
Je to o tom se naucit grif, driv jsem mel Phantom a ani jinak nesedal. U mavica jsem si oblibil ty "pařátky" na start i z trávy stačí ale je lepší se vyhnout prachu na cestě. Ja mavica pak chytam za tu zadni nozicku je mensi riziko ze te sekne...
Mavic Legs Mk2 by jvouillon
 
No vcera jsem mluvil s Ondrou o podobnem pripadu tady v Praze necham ho at to radsi popise sam az bude mit chvili.
Vite nekdo kolik bere max Amp ta 12V autonabijecka?
Vasku, pocitali jsme to s Ondrou. Potrebuje 13.8V (na 12 nefunguje) a sezere tak 5-6Ah. Takze bez motoru bys nabil tak 2-3 baterky a stejne slus. Proto tam nejspis DJI ma tu ochranu proti vybiti autoakumulatoru.
 
Vasku, pocitali jsme to s Ondrou. Potrebuje 13.8V (na 12 nefunguje) a sezere tak 5-6Ah. Takze bez motoru bys nabil tak 2-3 baterky a stejne slus. Proto tam nejspis DJI ma tu ochranu proti vybiti autoakumulatoru.

Mám na cestě tu PGY autonabíječku na 2 baterie paralelně. V datasheetu píšou napětí od 11.8V, tak doufám že bude fungovat i s chcípnutým motorem. Dám vědět až dorazí.
 
  • Like
Reactions: Willik
Diky @Vasek @Willlik. Ja videl grif start ze se jednou rukou drzi Mavic a druhou jen slide na displeji pro automaticky start. Land ze se vypnou senzory ve visu a pak se chyti do ruky a levou packou vrtule off, jinak ze se Mavic cuka se zapnutymi senzory. Mne se to moc libi a ten prach co pisete je jasny argument. Dnes mi prisly nahradni kabliky na tel. jsou latkove.
 

Attachments

  • image.jpg
    image.jpg
    1.4 MB · Views: 17
Ahoj mohu se zeptat zkusenejsich pilotu jestli mate nejake zkusenosti se startem/pristanim z/do ruky? Letate tak ? Videl jsem spoustu videi na YTube a vypada to velmi jednoduse. Zajimalo by mne take jestli se Mavic tim nemuze nejak znicit nebo poplest v letu/navratu kdyz ma dole senzory. Pomijim samozrejme zdravotni rizika typu useknuta ruka nebo vypichle oci vinou spatne techniky:) dik Alex

Podobně jako ostatní co píšou, přistávám do ruky běžně, prakticky kdykoli nemám po ruce beton nb asfalt.

Je potřeba na to mít trochu grif a udělat to rychle a chytit ho pevně, a když už se do toho pustíš, neměnit rozhodnutí než máš hotovo.

"Pevně chytit" protože si zpravidla v první chvíli přidá otáčky a chce letět, až po pár vteřinách držení "plynu" dolů vypne motory.

Pokud máš zapnuté senzory překážek a necháš pod ním ruku pár vteřin aniž bys ho chytil, začne stoupat, proto "rychle". Ale když hmátneš šikmo zespoda odzadu, mají ty senzory prodlevu a v pohodě ho chytíš i bez vypínání.


Startuju z ruky naopak nerad - donedávna jsem neměl pořádný popruh na krk tak jsem vždycky seděl v dřepu s ovladačem na koleni, jednou rukou nad hlavou, a druhou na ovladači. Ale takhle zaprvé hrozí že ti ovladač s telefonem sklouzne na zem, za druhé máš hlavu skloněnou k ovladači a nevidíš vrtule když se roztáčejí.

Od pátku mám sice rozumný popruh, ale zato jsem v soboru rozbil Mavica, takže další hrátky tak za měsíc :(

BTW když strčíš prsty při chytání ve visu zespoda do vrtule u kořene, není to až taková rána :) Bříško na prstu ještě druhý den trochu brní, ale přejde to. Ale tohle je ten nejhladší z katastrofických scénářů, předpokládám že když se ti povede jednu vrtuli zastavit úplně, skácí se do strany a ještě ti dokáže nafackovat těma ostatníma. Takže s rozumem...
 
Diky @Vasek @Willlik. Ja videl grif start ze se jednou rukou drzi Mavic a druhou jen slide na displeji pro automaticky start. Land ze se vypnou senzory ve visu a pak se chyti do ruky a levou packou vrtule off, jinak ze se Mavic cuka se zapnutymi senzory. Mne se to moc libi a ten prach co pisete je jasny argument. Dnes mi prisly nahradni kabliky na tel. jsou latkove.

Řešíš kabely kvůli ztracení, nebo protože kravnou?

Mě se s originálem pořád odpojovalo video. V Telinku se na mě dívali jako na exota, když jsem se byl poradit jaký použít jiný k iPhone.

Že prý s kabely problémy nejsou, pokud si je člověk sám nezlomí. Samozřejmě že při ukázce se závada neprojevila. Prý se iPhony při zobrazování videa přehřívají.

Nakonec jsem sehnal jiný s 90* konektorem (překvapilo mě že s 90* konektorem toho moc na výběr není) a s tím se mi to zatím nestalo ani jednou.
 
Jakmile to nedam do airplane modu tak se mi po par vterinach odpoji video nebo cely Mavic od telefonu. Precetl jsem toho uz tuny na netu, na forech i na YT a zaver neni jednoznacny. Trpi iPhone 7+(muj pripad) ale i jine, taky Android hlavne ze zacatku na starsim FW. Resi to kabel dolu do USB nebo ten airplane mode. Ten kablik jsem si koupil abych to vyzkousel, ale ani ten airplane mod mi uz nevadi, aspon mi pri letani nikdo nebude volat. Tenhle je dobry na delku, totozny s orig. akorat ma textilni izolaci a je kulatej..
 
Zdravím všechny nadšence Mavicu! :) Jsem nováčkem drona koupeného před měsícem. První zážitek z dronem byl odchyt drona ve večerních hodinách v Grebaštici (Chorvatsku), asi mi zůstane malá památka na ruce... Druhý den za světla bylo vše ok, přidám video. Drona jsem po obrazové stránce nenastavoval. Koupil jsem minulý týden fitry od PolarPro. Teď už jen více času na létání a co nejvíce rad a zkušeností, kterých zde na foru celkem dost přibývá. Jsem z Brna. Aktuálně mám nalétáno necelé dvě hodiny. Kubca
 
Tak jsem se pokousel nainstalovat aplikaci DJI Assistant a pripojit RC, nebo Mavica. Povolil jsem instalaci nepodepsanych ovladacu, dokonce jsem je rucne doinstaloval (neznamy driver -> aktualizovat -> DJI Virtual COM port -> z disku ...). Tj. mel jsem v zarizenich dve nove zarizeni = dji virt.com port a vision3. Presto se po pripojeni via USB nic nestalo, aplikace stale ceka na pripojeni zarizeni , ackoli uvedene drivery jsou aktivni a bezi zrejme spravne.

Tak jsem se aspon podival, jake verze mam ted nainstalovane pomoci DJI Go aplikace.

Zatim jsem zadne aktualizace nedelal a prekvapuje mne, ze verze neni jednotna take u remote controleru. 0700 a 0550.

Zajimalo by mne, zda nemam nejakym zpusobem udelat aktualizaci RC na verzi 0700.

Sehnal jsem si i starsi aplikaci DJI Go 4.0.7, ktera asi ma byt snad kompatibilni s fw 0700.

Výstřižek.JPG
 
Tak jsem se pokousel nainstalovat aplikaci DJI Assistant a pripojit RC, nebo Mavica. Povolil jsem instalaci nepodepsanych ovladacu, dokonce jsem je rucne doinstaloval (neznamy driver -> aktualizovat -> DJI Virtual COM port -> z disku ...). Tj. mel jsem v zarizenich dve nove zarizeni = dji virt.com port a vision3. Presto se po pripojeni via USB nic nestalo, aplikace stale ceka na pripojeni zarizeni , ackoli uvedene drivery jsou aktivni a bezi zrejme spravne.

Tak jsem se aspon podival, jake verze mam ted nainstalovane pomoci DJI Go aplikace.

Zatim jsem zadne aktualizace nedelal a prekvapuje mne, ze verze neni jednotna take u remote controleru. 0700 a 0550.

Zajimalo by mne, zda nemam nejakym zpusobem udelat aktualizaci RC na verzi 0700.

Sehnal jsem si i starsi aplikaci DJI Go 4.0.7, ktera asi ma byt snad kompatibilni s fw 0700.

View attachment 19409


Shodou okolnosti jsem predevcirem resil ze se ni controller nechce pripojit do Assistanta, i když to den předtím normálně fungovalo.

Všiml jsem, že když připojím ovladač, udělají Windows ten zvuk připojení USB zařízení, ale po pár vteřinách se ozve zase ten zvuk odpojení, a RC se nabijí, ale Assistant ho nenačte.

Problém u mě vyřešilo přepojení do jiného portu notebooka. Můj notes umí dát na jednom USB větší proud než na ostatních, a já to nejdřív připojoval přes ten slabší. Podle těch zvuků Windows odhaduju, že se RC datově připojil k počítači, ale než ho Assistant zdetekoval, začal si ovladač brát proud pro nabíjení, port mu ho nedal dost na nabíjení i komunikaci, a RC se od systému zase odpojil.

V silnějším portu vše bez problémů.

Myslím že dřív jsem upgrade SW dělal v tom slabším portu, ale pravděpodobně jsem měl ovladač před upgradem nabitý, takže si nebral proud na dobíjení.
 
Ahoj mohu se zeptat zkusenejsich pilotu jestli mate nejake zkusenosti se startem/pristanim z/do ruky?
Ja mam zatim par startu a vlastne jsem zatim ani na zem nepristaval. Start delam z prirucniho helipadu, nebo si najdu mistecko.
Ale na pristani ho necham viset tak tech 170cm nad zemi, chytnu ho zezadu tak, abych nezakryl snimace a druhou rukou packu dolu. Je treba ho drzet tak nejak co nejvic stabilne, jinak se chvili cuka, nez pozna, ze je fakt "na zemi".
 
Tak jsem nakonec DJI Assistant rozbehal na jinem PC, taky s Windows 10, ale bez pritomnosti zadnych jinych USB driveru. Musel jsem navic vypnout eset firewall a na chvili take antivirovou ochranu (ale ta na to asi nema vliv). Propojeni se totiz jevi jako ethernet, takze se jedna o klasickou sitovou komunikaci.
Jak jsem jiz psal, mel jsem z krabice Mavica s fw 700 a ovladac s fw 550. V podstate mi to nabidlo upgrade jen na verze 800 a 900, takze to jsem zavrhnul.Pouzil jsem jine reseni a uspesne aktualizoval pouze ovladac z verze 550 na verzi 700.
Takze vysledek je fw 700 jak na mavicu, tak na RC a DJI GO ve verzi 4.0.7 na androidu.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Willik
Lycus Tech Mavic Air 3 Case

DJI Drone Deals

New Threads

Forum statistics

Threads
131,276
Messages
1,561,543
Members
160,226
Latest member
RWShepard