DJI Mavic, Air and Mini Drones
Friendly, Helpful & Knowledgeable Community
Join Us Now

Mavic Pilots in Bulgaria


Здравей и благодаря за отговора. Ще отида в Севлиево при родата на жена ми :) и обмислям да отида до Априлци и околностите. Предполагах, че е свободия.Писах емейли и съобщения на caa.bg но никаква реакция. Тук е ограничено до 120м височина. А ми се искаше в България да летя малко по-високо :)
Имам още време да събера информация.
 
[QUOTE = "Linkestis, публикация: 1012352, член: 126931"]
Здравей и благодаря за отговора. Ще отида в Севлиево при родата на жена ми :) и обмислям да отида до априлци и околностите. Предлагайте, че е свобода.Писах емейли и съобщения на caa.bg но никаква реакция. Тук е ограничено до 120м височина. А ми се търсят в България да летя малко по-високо:)
Имам повече време да събера информация.
[/ Цитат]
С риск да нарушат полетната етика, дерзай без да се притесняваш. Специално за тази планинска част, едва ли ще има някакви проблеми, така че ще може да си летиш на воля - високо и далече ?
 
  • Like
Reactions: Linkestis
Здравейте!
От седмица съм горд собственик на mavic mini :). А иначе от половин година "пилот" стартирайки с tello. Явно се запалих по летенето и доста бързо надградих материалната част. Въпреки че знам възможностите на минито и на по-големите му братя, съм крайно доволен и удовлетворен от мъника...поне за сега, да видим до кога обаче ?.
Единственото което е минус, ако изобщо може да се нарече минус, е обхвата на модификациите за европейския пазар. Успях до 2.2 км далечина (въпреки че по спецификация дават 2 км), което като цяло не е малко, предвид и габарити, тегло и т.н. на дрона. Но като знам че може и повече.... Но нека оставим дългите полети на професионалистите ?.
За момента ме е страх в града да литна. Ако има колеги които са се престрашили, ще се радвам да споделят опит, съвети и прочие.
Поздрави на всички!View attachment 98355
Здравейте, как успяхте да постигнете такава далечина, защото аз не мога да постигна повече от 100м
 
Здравейте,

Искам да попитам някой знае ли от къде мога да си купя ND/PL filters - Cinema Series за Mavic Air 2 (Vivid Collection - Cinema Series | Mavic Air 2) в България.Тези филтри не мога да ги намеря в български сайтове, а не искам да се занимавам с доставки, да чакам и най - вече да плащам 20лв. за доставката минимум.Бихте ли ми казали откъде мога да ги купя.Има много филтри(аз се спрях на тези).Отворен съм за предложения и за други филтри.

Благодаря предварително!
 
Lycus Tech Mavic Air 3 Case

DJI Drone Deals

New Threads

Forum statistics

Threads
131,125
Messages
1,560,105
Members
160,099
Latest member
tflys78