DJI Mavic, Air and Mini Drones
Friendly, Helpful & Knowledgeable Community
Join Us Now

Czech Republic - Mavic pilots

Vzal jsem Mavica na vylet, chvili mi potrva nez to vsechno zpracuju ale melo by to stat za to ;)

Lw9oSZr.jpg
Uz je to chvile? :)
Horime zvedavosti...
 
Jeste porad mam backlog z predchozi cesty do Colorada.. ale uz jsem blizko, i v tom co edituju ted se mihnou obcas zabery z drona.. treba tohle video od 10:00 az do konce jsou asi jedny z nejlepsich zaberu co jsem zatim poridil co se tyka kombinace dron/moto


Stavili se u me dva znami z CR, ktery jedou na moto pres celou jizni/severni ameriku, tak s tema jsem vyrazi kousek za Phoenix jim ukazat krajinu..


A jeste jsem v mezicase byl na vikend u znamyho, ma takovou chatku v Mexiku na plazi, tak jsem mu aspon na revans udelal par zaberu z vejsky


Nechci to tu zaplacat jenom myma videama, na mym YT kanalu se toho bude objevovat prubezne vic..
 
Par zaberu je tam i z Black Bear ale znas to, kdyz mas grupu 9ti lidi tak je tezky je organizovat ze ted budem neco tocit, kdyz jsme pak ke konci byli jenom 3 tak to bylo mnohem snadnejsi ..

Jinak mam objednany ty novy vrtule, doufam ze je poslou uz nejak, mel by to bejt snad slysitelnej rozdil i na klasickym Mavicovi...
 
Ahoj, mám Mavica asi 3 týdny, zatím ho šetřím - můj první dron.. ale už zkušenosti - Chorvatsko: vzlet z lodi (motorová jachta), vše ok až do doby kdy přestal letět dopředu (před tím asi 10 minut reakce ok), trochu panika - nenapadlo mě ho otočit a letět pozpátku..:) tak jsme zvolili trochu složitější variantu a nacouvali pod něho s lodí... vše dobře dopadlo.. dnes druhá zkušenost - vůbec nevím proč, ale nechtěl letět výše než 30 m do výšky a 50 metrů do dálky (samozřejmě jsem měl vypnutý BM mode..), až pak po přistání a vypnutí jak ovladače, tak mavicu, zase vše ok... má s tím někdo zkušenost..?
 
Ahoj, mám Mavica asi 3 týdny, zatím ho šetřím - můj první dron.. ale už zkušenosti - Chorvatsko: vzlet z lodi (motorová jachta), vše ok až do doby kdy přestal letět dopředu (před tím asi 10 minut reakce ok), trochu panika - nenapadlo mě ho otočit a letět pozpátku..:) tak jsme zvolili trochu složitější variantu a nacouvali pod něho s lodí... vše dobře dopadlo.. dnes druhá zkušenost - vůbec nevím proč, ale nechtěl letět výše než 30 m do výšky a 50 metrů do dálky (samozřejmě jsem měl vypnutý BM mode..), až pak po přistání a vypnutí jak ovladače, tak mavicu, zase vše ok... má s tím někdo zkušenost..?

Mas log z toho letu? Tipnul bych si ze kdyz nechtel letet dopredu tak jsi byl natocenej primo do slunicka, to mate sensory na obstacle avoidance..

30/50m je limit kdyz nema GPS fix, pripadne kdyz nejsi prihlasenej v aplikaci.. jak rikam, nejlepsi by bylo stahnout log z telefonu a nahrat ho sem - DJI Flight Log Viewer
 
díval jsem se na fotky a to slunko odpovídá..primo let proti němu a ještě nad vodou...takze asi vyřešeno.. těch 30/50 by to asi taky bylo možné.. příště budu vše více sledovat.. :)
 
Hello Czech Mavic Pilots!
Is anybody having experience flying near the tv tower in Prague?
 
Toz vitej, zatim to vypada ze se prodavaj mavicy jen do 30 km od Prahy To zacinas uplne ted litat nebo sis predtim s necim aspon hral?
Ahoj hoši,
já jsem další od západního okraje Prahy - Horoměřice. Mavica mám 14 dní. Předtím jsem létal jen doma s vrtulníčky.
 
Last edited:
Jen potvrzuju to, co tady padlo. Let primo smerem k zapadajicimu slunci - vyhodnoceno jako prekazka. Resenim je vypnuti obstacle avoidance. Ale pokud nekdo vi, docela by me zajimala ta pricina. Ze by byl senzor nejak zahlcen dopadajicim svetlem ?
 
Jen potvrzuju to, co tady padlo. Let primo smerem k zapadajicimu slunci - vyhodnoceno jako prekazka. Resenim je vypnuti obstacle avoidance. Ale pokud nekdo vi, docela by me zajimala ta pricina. Ze by byl senzor nejak zahlcen dopadajicim svetlem ?

Ahoj, je to chování, nejde o chybu. Je snad i v manuálu, každopádně na fórech DJI už řešeno X-krát...
Při určitých podmínkách (např. proti slunci) při zapnutém OA se zastaví, neboť nevidí kam letí. Při nízkém osvětlení např. zas píše OA not wotking / low ambient light.
 
  • Like
Reactions: Celestyn
Čau děcka, taky jeden nový mavicista ze západního koutu Prahy, Stodůlky... Kdybyste někdo měl dobré tipy na lokality, sem s nimi. Zatím mě napadla Amerika, a nějaký ty hrady jako Křivoklát, Karlštejn apod...
 
Jakou mate zkusenost s poslednim firmware 01.04.0200 ? Ja jsem vzdy skepticky k novym verzim a ohledne problemu s obacnym restartem gimbalu za letu jsem se ponekud obtizneji vracel ke starsimu firmware, ktery se z tohoto pohledu chova dobre. Zajima me take, zda nenuti ta nova rada fw potom k dalsim aktualizacim?
 
No ja jsem se uz temer rozhodl, ze updatuju na zcela posledni verzi fw. Ale trochu porad nemuzu pochopit tu hlasku o limitu 30m a 50m.
Znamena to, ze musim mit internetovou konektivitu, abych vubec mohl odstartovat? A pokud to vazou na aplikaci GO4, budu moci letat s Litchi?
 
No ja jsem se uz temer rozhodl, ze updatuju na zcela posledni verzi fw. Ale trochu porad nemuzu pochopit tu hlasku o limitu 30m a 50m.
Znamena to, ze musim mit internetovou konektivitu, abych vubec mohl odstartovat? A pokud to vazou na aplikaci GO4, budu moci letat s Litchi?

Ne, musis mit konektivitu na to aby ses poprve prihlasil do DJI Go, kdyz chces potom litat s Litchi tak musis akorat jednou po kazdym power-on zapnut DJI GO, to odstrani limity primo v dronu a pak ho muzes vypnout a litat s Litchi.. resetuje se to pri kazdy ztrate napajeni
 
  • Like
Reactions: Celestyn
Lycus Tech Mavic Air 3 Case

DJI Drone Deals

New Threads

Members online

Forum statistics

Threads
130,599
Messages
1,554,256
Members
159,604
Latest member
wlochaty