DJI Mavic, Air and Mini Drones
Friendly, Helpful & Knowledgeable Community
Join Us Now

Czech Republic - Mavic pilots

Zdravím,
Pro začátek krátce, jsem z Pardubic , mavic mám 3 dny, předtím jsem nalítal něco málo s půjčenými drony. Nyní mám za sebou první testovací let, při kterém mi málem omrzly ruce, ale dron přežil :D a jsem nadšený. Nicméně mám na Vás, jakožto zkušené uživatele, několik otázek. Zarazilo mně šíleně se sekající (přeskakující, zpožďující) obraz přenášený na mobil. Nějaké spoždění je jasné, ale v tomhle stavu je to přes display (větší vzdálenost, mimo dohled,...) naprosto nelítatelné. Mám evolveo strongphone g4, vím že to není žádná pecka nicméně mavic je venku už nějaký ten pátek a v době vydání byly telefony o mnoho horší ... (předem pročetl jsem celé fórum a "kup si iphone" radu předem oceňuji :D) Zajímá mně tedy: je možný že docházelo k nějakýmu rušení (vysílače apod) a je to jen otázka blbýho místa? Je možný tuhle fičuru nějak nastavit - snížit kvalitu přenášenýho obrazu apod, (hrabu se v tom druhej den a nenašel jsem ani prd). Druhá věc která mně dnes překvapila že mi asi po 15 minutách natáčení Dronin oznámil, že nemá místo na SD kartě (mám koupenou 128gb evo) na což jsem teda zíral :). Poslední dotaz je k přenosu dat,je opravdu nutné koupit sd čtečku, není zde nějaký způsob tahat to do PC z dronu přes kabel napřímo?

Vím že je to trochu delší, ale předem děkuji za reakce. Českou sekci fóra jsem přečetl celou a už teď byla velmi užitečná. Ať Vám to lítá :)
 
-15 minut 4k videa je v případě MP necelých cca 15GB dat, tj. karta určitě není zaplněna videem z MP
- čtěčka je nezbytná
- určitě jde nastavit kvalita přenosu, viz záložka "HD" v aplikaci
- obraz bude mít zpoždění a sekat se v případě horšího signálu (kvalitu signálu můžeš/musíš sledovat v průběhu letu), horší výkon mobilu ale tomu taky může pomoct (4x1,4Ghz procesor není žádná hitparáda, ale nedokážu říct, jestli je to málo)
 
Ne ze bych chtel uplne provokovat ale zima tady v Arizone je idealni pocasi na litani, aspon se clovek nepece na slunicku.. Mel jsem tu rodice, tak jsem je vytah na par mist, vzal jsem drona, udelal jsem z toho video...

 
kubais, díky :)
- skoušel jsem ji přečíst v notesu a údajně chyba -> naformátovat. Takže přinejhorším to skončí reklamací sd což je banalita.
- s tou čtečkou jsem si to myslel. Pořídím.
- s kvalitou přenosu jsem si hrál na místě, pohraju si víc. Přece jen se zatím Djonem seznamujeme:)
- mobil půjde do továrního nastavení a uvidíme.

Díky za rady.
 
kubais, díky :)
- skoušel jsem ji přečíst v notesu a údajně chyba -> naformátovat. Takže přinejhorším to skončí reklamací sd což je banalita.
- s tou čtečkou jsem si to myslel. Pořídím.
- s kvalitou přenosu jsem si hrál na místě, pohraju si víc. Přece jen se zatím Djonem seznamujeme:)
- mobil půjde do továrního nastavení a uvidíme.

Díky za rady.

Ahoj, nepodporuje Mavic nahodou maximalne 64GB? Ja koupil karty "64GB Sandisk Extreme UHS3 V30 A1" (taky mam noveho Mavica Pro od patku*).

Jinak bych nerad podcenoval Evolveo, ale takove problemy nepozoruju, ale nejdal jsem byl zatim cca. 700 metru a obraz i rizeni v pohode.

*Ja mam z drivejska RC modely (auto, lod, vrtulniky) a dron poprve, ale je to sranda - ten lita uplne sam.

---

Apropo, kde kupujete nahradni dily? Teda jako skutecne nahradni dily a ne jen prislusenstvi co prodavaji ceske obchody. Ja vim, ze to zni divne, ale mam z modelariny takovej pitomej zvyk si veci opravit/vymenit hned a sam. Chapu, ze Mavic je spis spotrebni komercni zalezitost, ale treba zakladni mechanicke dily by mohly byt k sehnani - nejen pro autorizovany servis.

A s tim souvisi... Zaplatil jste si nekdo DJI Care Refresh? Vzhledem ke spoluucasti a omezenim mi to neprijde moc vyhodne, ale trosku mi to vrta hlavou, teda pokud bych si Mavica neservisoval sam.
 
Last edited:
Zkousel nekdo v CR jestli se da dron zahrnout do pojistky domacnostni pripadne do pojistky zodpovednosti? Tady v US mam pojistenej fotak, objektivy a drona vsechno pod jednou pojistkou s nulovou spoluucasti za cca $10 na mesic, narozdil od DJI care nevyzadujou "ostatky" v pripade pojistny udalosti, takze by meli zaplatit komplet skodu i v pripade, ze dron zmizi nekam za horizont pripadne kdyz zmizi z auta...
 
Last edited:
Obavam se, ze v takovehle forme pojisteni v CR neni. Samosebou, kdyz ho z domu nekdo ukradne a podobne, tak to jo. Stejne tak, kdyz mi ho nekdo ukradne v batohu pri prepadeni (tam byvaji ale limity co do ceny) a odpovednosti, pokud nema pojistovna nejake vyluky prave na skody zpusobene dronem.

Ale, ze s nim prastim vlastni vinou, tak to po pojistenim domacnosti/odpovednosti asi urcite neni. Jak jsem na tom specialni pojisteni pro drony zatim nevim, ale pokusim se zjistit...
 
Ahoj všem.. od dnešního dne jsem hrdým pilotem Maviku.. hned bych se na Vás obrátil s prosbou. Dal jsem na nabíječku všechny tři baterie naráz, postupně se nabily dvě a třetí jen problikne a poté se na nabíječce rozsvítí červená dioda.. myslíte, že se jedná o špatnou z důvodu zkratu? Díky za info. “vrtulema nahoru”
 
Tak jsem po nejake dobe zpatky s dotazy:

1) Nekolikrat se mi stalo, ze Mavic odmital letet dal nez 50 m. Go psalo, ze mam nastavit distance limit, ale ten mam 5 km... Zkousel jsem znovusnastavit home point, ale nepomohlo to. Je potreba kompletne vystoupit a nastoupit (vypnout SW, vypnout ovladani, vypnout Mavica) a pak to zacne fungovat. Nevite, co s tim? Je to dost otrava.

2) Dneska mi Mavic zacal provadet reset gimbalu za letu. Podle googleni je to popularni problem -- ma to uz nejake reseni, nebo je to dalsi skvela "ficura"?
 
To vypada, ze se mu na zaklade nejakych okolnosti zda, ze je v Beginner modu, respektive nepamatuju si navod presne do slova, ale za nejakych podminek navoli tohle omezeni.

Edit: Tak jsem si prolistoval manual a vypada to, ze to omezeni je pokud Mavic neni spojeny s aplikaci DJI GO = Asi nejaka SW chyba nebo nekompatibilita s telefonem a tak podobne.


Mam taky takovou zvlastnost...
Letal jsem v docela silnem vetru - zhruba 50-55km/h (bohuzel jsem si nemohl vybrat a video ze vzduchu jsem proste chtel). V pohode jsem letel asi 10 minut, ale tak silny vitr, obcas narazy, ze Mavic trosku zadriftoval, tak rikam ok, vratil jsem se, pristal, vypnul a skladam ho a jedna vrtule ma ohnutou spicku. Netusim jak se to stalo, do niceho nenarazil, zadneho ptaka jsem v okoli nevidel. Pouzivam "tiche" vrtule, ktere jsou malinko delsi, ale nikde neni ani stopa o co by to mohlo skrtnout...
20180407_153154.jpg 20180407_153210.jpg 20180407_153251.jpg
 
Last edited:
To jsou fakt original vrtule od DJI? Ja bych cekal, ze pri nejake vetsi deformaci se vrtule proste ulomi a ne ze se takhle ohne.

Jinak teda uz jsem chtel volat haleluja, ze se mi asi 20 letu po sobe neresetoval gimbal ... a ne, vcera se mi to stalo. - fw 0300, posledni original dji go4. :( A pak se mi jeste odpojila aplikace. Mel jsem pocit, ze od fw 0100,0200 me tyhle problemy opustily, ale je to tu zas.
 
Ahoj všichni. Jsem již 14 dní majitelem MAVIC AIR. Nesetkal se někdo se zvláštním chováním nastavení kvality videa. Prostě nastavím 4k/30fps a něco natočím. Podívám se na záběry, a ty jsou v rozlišení 1920x1080/60fps. V menu je opravdu 1920x1080/60fps. Prostě po nastavení 4k tam to rozlišení nezůstane.
 
Celestyn: To jsou origo "tiche" vrtule z MP Platinum. Ja na ne presel protoze jsou fakt tissi a dost casto, cim min na sebe clovek upozornuje tim lepe (aspon v Cechach, v zahranici se Mavic zatim vsem libil a naopak si sli pokecat co to umi). Kazdopadne i s tim ohnutim letel normalne a pristal bezpecne - asi nejakou miru poskozeni Mavic snese...

Me se zatim reset gimbalu nestal. Odpojovani aplikace jo, ikdyz poslednich 30 letu mam na telefonu airplane mode aplikace jede, jednou jsem zapomnel a "Aircraft disconnected" behem 5 minut. Takze tezko rict, treba je to nahoda, ale radsi na telefonu vypinam co jde.

akzafira: No, nemam Air, ale nemuze to mit jeste spojitost s "Image transmission mode" v nastaveni video prenosu. U Pro tam mam poznamku "4K and/or high frame rates cannot be used in HD mode"... Ale je to jen strelba od boku, pockej az se ozve nekdo kdo ma Aira (a nebo se zeptej anglicky primo ve foru).

Mimochodem celou dobu posloucham nesmysly o tom jak drony a jine RC modely skodi zviratkum, jak je rusi a zabiji cenne druhy. Tak ted jsem pristal na trave, vypnul jsem Mavica a porad slysim bzuceni. Rikam si co to je za blbost - tak jsem ho zvednul a zpod nej vyletnul uplne vydeseny cmelak. Takze beru zpet - minimalne jednoho cmelaka jsem tak prekvapil, ze na to do smrti nezapomene :)
 
Last edited:
  • Like
Reactions: ksmusa
Zdravím, můžete doporučit dobrý servis pro opravu bouraneho Mavica Pro? Po havárii létá, přenáší obraz. Vypadl gimball a obnažily se drátky vedoucí do kamery (pár se i přetrhlo). Předpokládám, že v servisu DJI to bude pálka, tak jestli neznáte dobrý servis, který opravuje přímo v Čechách a nepřeposilá do DJI v NL.
Díky předem
 
No pokud si na to netroufnes sam, tak asi Telink (telink.eu). Dily jsou relativne levne, pokud ti nebudou menit cely gimbal nebo celou elektroniku, ale draha je prace (hlavne primo v DJI) a to tak ze vyrazne drazsi nez dily samotne.
Takze pokud by sis troufnul sam, tak budes na par desitkach $ za dily, takhle s praci bych to videl na jednotky stovek $. A to samosebou neni nic zleho - nikdo proste nepracuje zadarmo.
 
Zdar pánové! Máte někdo zkušenosti nebo informace o vhodné sluneční cloně pro Mavica Pro? Už chvíli hledám a buďto mají mizernou účinnost nebo fungují, ale lezou do obrazu (posuzováno z YouTube). Z toho usuzuji, že musím zvolit kompromis a mým favoritem je zatím tato clona od Pgytech: PGYTECH. Můžete ji někdo doporučit nebo raději ne?

Trochu se představím. Jsem čerstvým a zatím nadšeným majitelem Mavic Pro Platinum. Před ním jsem létal s dronem Galaxy Visitors 6 a před mnoha lety jsem po obloze proháněl RC letadla (ach, kam se poděla ta vůně spáleného ricínu). Už léta mě baví natáčení a střih home-videa (aktuální kamera Canon HF G30 a sw Vegas Pro). Jo a jsem z Kadaně.
 
Pouzivam PGYTECH. Pri beznem provozu do obrazu neleze, pri cinematic uz vubec protoze se dron pohybuje jak nejvic plynule to jde. Ve Sport modu uz se do obrazu dostane zvlast pri vetsim vetru nebo pri prudkych pohybech, ale zase to neni rezim pro bezne nataceni, takze za me to nevadi.
Jinak clona od PGYTECH je dvoudilna a puvodne jsem se bal, ze se to nekde rozpadne za letu, ale drzi to dobre a verim, ze i docela fyzicky chrani gimbal a kameru pred vetrem i v pripade maleho narazu.
 
@remet Problém jsem vyřešil vypnutím distance limitu.

Jinak, jak řešíte "blikání" (flicker) ve videích? Některé záběry mi to vysloveně kazí. Třeba tady je to výrazné. Aby to nebylo málo, tak je zhruba v dolní pětině obrazu zřejmá podivná neuinformita tohohle flickeru.
 
Tak dneska se mi poprvé (po několika měsících létání) odpojila aplikace na telefonu a nehodlala se připojit ani po restartu. Naštěstí ovládání jako takové fungovalo a RTH zafungoval bez problémů. Ale byly to krušné chvilky.
 
Lycus Tech Mavic Air 3 Case

DJI Drone Deals

Forum statistics

Threads
131,088
Messages
1,559,714
Members
160,071
Latest member
Htrismegistus