DJI Mavic, Air and Mini Drones
Friendly, Helpful & Knowledgeable Community
Join Us Now

Czech Republic - Mavic pilots

A restartoval jsi jen aplikaci/telefon a nebo i radio?
 
No to je ono - me se tohle stavalo, kdyz jsem neprepnul telefon do Airplane modu a pak kdyz se to stalo, stacilo vypnout/zapnout radio a vsechno bylo uplne v pohode. Ale ne ze by mi "Aircraft disconnected" a seda obrazovka nenahnala bobky :)
Popravde dneska uz nepropadam hysterii a proste rovnou resetnu radio* a ejhle vsechno jede - sice se vsude pise ze pada aplikace, ale ono to vypada spis jako by padala komunikace telefonu s radiem a to na strane radia...

* pochopitelne jelikoz normalne pouzivam i RC modely vim, ze tohle je fuj fuj, ale Mavic, kdyz ztrati signal radia, tak se pri nejhorsim vrati (RTH), takze by se skoro nemelo nic stat.
 
Na tohle je dobry trenovat navrat bez aplikace/bez RTH - na RC mas indikator vzdalenosti od home pointu a i kdyz clovek nevi, kterym smerem zrovna leti tak se to metodou pokus/omyl da vysledovat a obratit drona proti sobe a letet domu.. prijde vhod kdyz vsechno ostatni selze..
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Vasek
Presne tak, proto jsem taky poridil MP a ne MA, ktery na radiu nema display... Ostatne RTH je za me jenom nouzova funkce - za bezneho letani to nikdy nepouzivam.
 
EDIT: Opravené video, původní nebylo 4K a mělo zbytečný kus tmy na konci.

Tak jsem nasbíral, za značného sebezapření (ukrutný mráz), nějaký ten materiál a hrál si s úpravami. No, úplně perfektní to není, ale trochu se ta vinětace eliminovat dá, zvlášť pokud se točí D-Log se staženým kontrastem (0,-3,-1). Posuďte sami:

Díky, zase se mám co učit při editaci videa.
Apropos, na jakém FW teď létáte?
 
Tak jsem si myslel, že problémy s tím, že Mavic nechce letět dál než 50 metrů od místa startu jsem vyřešil tím, že jsem zcela zrušil distance limit. Omyl, děje se to dál. Předevčírem se mi to stalo, i když jsem všechny starty prováděl ze stejného místa -- jediný rozdíl je, že teď už to neříká nic o distance limitu: prostě se zarazí na 50 metrech aniž by byla jakákoliv hláška. Až druhý restart všeho pomohl. Fakt výborná zábava.

No a včera pro změnu se odpojila aplikace na telefonu. Tentokrát jsem kromě restartu aplikace taky odpojil a připojil kabel od ovládání. Nepomohlo. Po restartu rádia vše OK (pravděpodobně by šlo provést za letu, ale na to fakt nemám nervy).

Docela dlouho mi vydržel gimbal -- pár letů žádný reset. A pak hned dva.
 
mdw: To skoro vypada, ze soudruzi v Cine udelali nekde chybu :)

U toho disconnectu jsem si uz vicemene jisty, ze to je radiem (vypnout/zapnout funguje) a je to ovlivnene tim, zda je telefon v airplane modu. Ale muze na to mit vliv asi i vic veci - mam 3 ruzne telefony (S2, S7, Note3) a pouzitelne to funguje jenom s S7 - to ale prisuzuju, ze ty ostatni jsou proste moc stare a malo vykonne...
 
a je to ovlivnene tim, zda je telefon v airplane modu
Režim letdalo vždycky zapínám a nepozoruju nějaký rozdíl. Myslím, že oba dosavadní disconnecty se staly s režimem letadlo zapnutým.
 
Zjevne jsou v tom proste cary :) Problem obecne je, ze nestandardni aplikace, ktera vyzaduje realtime pristup k HW (USB, display), jako je DJI GO se da dost blbe odladit za podminek, ze mam 1000 ruznych HW zarizeni, 50 ruzne upravenych OS s ruznymi nadstavbama a v ruznych verzich (ano jsem programator). V tomhle je jako obvykle lepsi Apple, protoze je ma vicemene 1 verzi OS, 5 ruznych zarizeni a SW tam nepusti +- nic - proto se bezne pise, ze DJI GO je na Applech stabilnejsi, ikdyz cetl jsem i pripady disconnectu na iPhonech, takze to samosebou muze byt nejaka chyba na strane DJI.

Popravde by me asi vic stval ten reset gimbalu - to by se asi dit nemelo a je dost blby, kdyz clovek neco toci a akorat to pridelava "praci" navic.
 
  • Like
Reactions: CJoe
Zjevne jsou v tom proste cary :) Problem obecne je, ze nestandardni aplikace, ktera vyzaduje realtime pristup k HW (USB, display), jako je DJI GO se da dost blbe odladit za podminek, ze mam 1000 ruznych HW zarizeni, 50 ruzne upravenych OS s ruznymi nadstavbama a v ruznych verzich (ano jsem programator). V tomhle je jako obvykle lepsi Apple, protoze je ma vicemene 1 verzi OS, 5 ruznych zarizeni a SW tam nepusti +- nic - proto se bezne pise, ze DJI GO je na Applech stabilnejsi, ikdyz cetl jsem i pripady disconnectu na iPhonech, takze to samosebou muze byt nejaka chyba na strane DJI.

Popravde by me asi vic stval ten reset gimbalu - to by se asi dit nemelo a je dost blby, kdyz clovek neco toci a akorat to pridelava "praci" navic.
Teoreticky by to davalo smysl, pak by to ale melo padat 1000x min, coz se ani u jabka rict neda ;-)
 
Tak samosebou nepisu nijak presna cisla, ale je pravda, ze Applisti tehle problemu reportuji mene. Ale musim zaklepat, asi mam stesti, ale me to uz s danym nastavenim nepada.
 
Zjevne jsou v tom proste cary :) Problem obecne je, ze nestandardni aplikace, ktera vyzaduje realtime pristup k HW (USB, display), jako je DJI GO se da dost blbe odladit za podminek, ze mam 1000 ruznych HW zarizeni, 50 ruzne upravenych OS s ruznymi nadstavbama a v ruznych verzich (ano jsem programator).

Tohle nevypadá na aplikaci na telefonu. Ta drží celou dobu jakmile se restartne rádio, tak se okamžitě chytí bez jakéhokoliv zaváhání. Naopak restart aplikace apod. nepomáhá. Tohle bude na straně toho rádia. Po pravdě po tom, co jsem četl za věci o špatné kompatibilitě DJI GO, tak paradoxně to je pro mě asi ta nejstabilnější věc na celém tomhle čínském systému.
 
To je jasne (mam stejny nazor ohledne tech disconnectu), ale jinak ta aplikace pry obcasne pada komplet (osobne jsem to zatim nastesti nezazil).

Za me DJI samosebou neni dokonale, ale asi nejlepsi co je bezne komercne k dispozici.
Popravde jeste me docela zajimalo neco jako Parrot Bebop Disco... EPP kridlo s inteligenci, gimbalem a kamerou Mavica a samosebou ne s nesmyslnou cenou jako ten parrot (20 tisic za epp kridlo?)
 
Dobrý den, všem mám Mavic Air cca 3 dny, je to normální když zapnu M. AIR tak do cca 30 vteřin se roztoči větrák na navic teplota stoupne jak na dronu tak i baterií a to docela dost máte podobné zkušenosti???
 
Lycus Tech Mavic Air 3 Case

DJI Drone Deals

New Threads

Members online

Forum statistics

Threads
131,110
Messages
1,559,925
Members
160,087
Latest member
O'Ryan