DJI Mavic, Air and Mini Drones
Friendly, Helpful & Knowledgeable Community
Join Us Now

Czech Republic - Mavic pilots

Dekuju za info. Takze pokud to spravne chapu, muzu litat i tam, kde nemam internetovou konektivitu.
Litchi se v updatu (4.12) zminujou o tom, ze tenhle problem vyresili, takze snad ani to prvotni spousteni Go nebude nutne.
Kazdopadne dneska to otestuju, aspon na sucho. U nas je pekelna mlha a v tom litat nemuzu.
 
Tak jsem o vikendu vyzkousel firmware .100 a GO4 4.2.4. Co me na tom nejvice lakalo bylo vyzkouset jak vyresili tvorbu 360 panoramat.

Prvni vec, ktera me po prechodu na tento temer posledni soucasny level nenadchla je nemoznost stahovani map. Pry je to zakazano jen docasne, tak se s tim smirim.

Musel jsem provest znovu parovani. Po upgrade sice vse fungovalo, ale radio upozornovalo na weak signal, po sparovani vse bez problemu. Zda se, ze snad i zmizel obcasny problem s vlajicim gimbalem.

Co jsem si ale zatim pri dvou letech vsiml je , ze precision landing se netrefil ani plus minut 5 az 10m, tam jsem snad pri startu mozna neco zoral. Ale klasicky cekam v 10m , nez letim pryc.

Snimani panorama me prijemne prekvapilo, hlavne svoji rychlosti. Oproti Litchi je to teda fofr. Nepouzil jsem ten jejich integrovany processing, ale skladam z obrazku az na PC. Vysledek je ponekud prepaleny, bude to ctit predem peclive nastavit parametry, ale slunce take bylo ponekud nizko.

Tak a zaverecna otazka. Vysledne pano jsem uploadoval na FB, vypada dobre. Totez pano (jpg se stejnymi parametry v exifu) jsem uploadoval na Google Photos a tam se mi deje to, ze rovne linie (mosty, cesty, koleje) jsou podivne zohybane. Jako kdyby snad google k tomu pridal nejaka vyskova data ci co.
Podivejte se na to, zda neznate nekdo pricinu. Ukazka je sice na jednom prikladu, ale deje se to pravidelne (nijak to zajiste nesouvisi s nasnimanymi snimky).

facebook
FB.JPG

google
GOG.JPG

Tady jsou odkazy na panoramata

FB: Pavel Vaněček
GP: https://photos.app.goo.gl/mApllqMUex17eJY12
 
Zdravím, potřebuji pomoc a zeptat se na názor. Mavica mám od léta kupovaného na Alze a vše bez problému, jednou je trošku bouraný ale dále pak nalítal dalších asi 200 Km bez problému. V Listopadu jsem provedl první update FW a po tom přestala fungovat kamera, vše jsem zkoušel a nic. Odeslal jsem v prosinci dron a reklamaci a během jednoho dne reklamace byla zamítnuta Alza technikem, že se jedná o fyzické poškození a Mavica mi poslali zpět. Nenechal jsem se odbít a poslal Mavica zpět, Alza ho poslala do Diskuzu a ty také bez nějakého emailu poslali drona zpět, že má mechanické poškození. Zkousím se dohadovat s Alzou, že reklamuji kameru a nikoliv kryt ale stojí si za svým. Má to cenu opět posílat do Alzy? Je zde "pouze" toto poškození a nic jiného. Dron funguje normalně í gimbal, pouze je černá kamera a nefunguje. Aplikace žádnou chybu nepíše.

Díky
 

Attachments

  • mavic.jpg
    mavic.jpg
    279.1 KB · Views: 17
Asi bych to videl na DJI servis anebo ciste pro zkousku downgrade FW na puvodni verzi.
 
Už jsem se rozepisoval v anglické diskusi, ale zkusím to pro jistotu i tady... Mám nový Mavic Pro a... ve videu z něj je vidět pěkně silná vinětace (úbytek světla ke krajům). Konzultoval jsem to s Telinkem (kde jsem kupoval), a jejich informace je, že to můžou poslat do záručního servisu. Nebyli ochotní říct, zda to je evidentní problém, nebo se to považuje za vlastnost. Úplně se mi nechce poslat jinak dobře fungujícího Mavica na dlouhý výlet kdovíkam, dostat zpátky kdovíjaký obouchaný kus (což se zdá se opravdu děje), takže to asi budu muset řešit úpravami v počítači.

Nicméně otázka, připadají vám níže linkované obrázky jako něco, co leze z vašeho Mavica?

https://voyager.lupomesky.cz/pub/mavic/mavic-vignetting-1.png
https://voyager.lupomesky.cz/pub/mavic/mavic-vignetting-2.png
https://voyager.lupomesky.cz/pub/mavic/mavic-vignetting-3.png
https://voyager.lupomesky.cz/pub/mavic/mavic-vignetting-4.png
https://voyager.lupomesky.cz/pub/mavic/mavic-vignetting-5.png

Pro srovnání z GoPro Hero 4

https://voyager.lupomesky.cz/pub/mavic/gopro-comparison.png

Ten waveform display pěkně ukazuje úbytek světla směrem k periferii obrazu - u Mavica tvoří oblouk, u GoPro je přibližně rovný.
 
Záleží, k čemu chceš ty záběry používat. Jestli to není pro profi použití, tak bych to určitě neřešil, viněta, i když ne tak silná se přidává běžně. Jestli pro něco důležitého a často, tak bych to určitě poslal, jelikož toto není vlastnost :)
 
Jestli chces, poslu Ti vzorek videa, nebo dam na YT a kouknes na to, jak se Ti to bude jevit oproti Tvemu vzorku.
Tady je neco z dneska, ale pozor je tam ND8 filtr.
Docela by me to zajimalo, jak to bude vypadat.
 
Záleží, k čemu chceš ty záběry používat. Jestli to není pro profi použití, tak bych to určitě neřešil, viněta, i když ne tak silná se přidává běžně. Jestli pro něco důležitého a často, tak bych to určitě poslal, jelikož toto není vlastnost :)

Mám točení leteckých videí jako koníčka (příklad), takže bych rád, aby video bylo kvalitní. Mám taky DJI F550, ale chtěl jsem něco skladnějšího, co si člověk může vzít s sebou. F550ka je fakt jen kam člověk dojede autem plus pár set metrů.

Jakékoliv vzorky jsou vítány, zvlášť jsou-li na nich relativně homogenní rovnoměrně osvětlené velké plochy nebo nebe.
 
Já bohužel video jenom s uniformní oblohou nemám, ale např. zde je skoro půl oblohy v záběru a žádná vinětace tam není """
""" (nějak se mi nedaří vložit odkaz na konkrétní čas ve videu, tak je to v 1:18)

Jestli ti tvoje vinětace vadí, tak neřeš jak to mají ostatní, protože tak silná vinětace u takovýho ohniska by určitě být neměla a jedná se o vadu a pošli to do telinku na reklamaci. Já s nima taky řešil reklamaci před rokem u novýho MP a bylo to bez problému.
 
Jestli ti tvoje vinětace vadí, tak neřeš jak to mají ostatní, protože tak silná vinětace u takovýho ohniska by určitě být neměla a jedná se o vadu a pošli to do telinku na reklamaci. Já s nima taky řešil reklamaci před rokem u novýho MP a bylo to bez problému.

Hm, po čtení různých horror stories na Internetu se trošku bojím, aby se mi nevrátila nějaká jetá troska. Navíc celkem určitě to znamená měsíc bez Mavica.

Jinak moc hezký záběry. Je celkem jasný, že ty tam tu vinětaci nemáš (pokud jsi ji teda neopravoval v editoru).
 
Vinetaci kdyz uz tak pouze pridavam :)

Ja bych se DJI service nebal. Lepsi byt mesic bez Mavica ted nez na jare!
 
EDIT: Opravené video, původní nebylo 4K a mělo zbytečný kus tmy na konci.

Tak jsem nasbíral, za značného sebezapření (ukrutný mráz), nějaký ten materiál a hrál si s úpravami. No, úplně perfektní to není, ale trochu se ta vinětace eliminovat dá, zvlášť pokud se točí D-Log se staženým kontrastem (0,-3,-1). Posuďte sami:

 
Last edited:
Docela by me zajimalo, jak jsi udelal "warm spot removal".....docela dost me tento problem stve, ale nikdy jsem se ani nepokousel ho napravit....
Jinak já kontrast v Dlogu radsi nechavam na 0, uz pri -2 jsem mel dost velky problem vratit kontrast tam, kde by mel ve finale byt...
 
Docela by me zajimalo, jak jsi udelal "warm spot removal".....docela dost me tento problem stve, ale nikdy jsem se ani nepokousel ho napravit....

Kruhová gradientní maska a pak (tuším) mírný barevný posun (offset) dokud to nevypadá přibližně OK. Tenhle krok je mimochodem ve všech příkladech -- nejen tam, kde je separátní "warm spot removal".

Jinak já kontrast v Dlogu radsi nechavam na 0, uz pri -2 jsem mel dost velky problem vratit kontrast tam, kde by mel ve finale byt...

Tomu moc nerozumím, zvýšit kontrast je vždycky to nejjednodušší... problém je spíš snížit kontrast, když je originál překontrastěný a dojde ořezávání v jasech a stínech. Mám pocit, že snížení kontrastu dost výrazně pomáhá zmírnit ošklivé kompresní artefakty a 0 je prostě extrémně kontrastní na můj vkus.
 
Abych se při contrastu -2 dokázal dostat, tam kam potřebuji, musím navýšit kontrast o 100 % a víc, což mi připadá samo o sobě vytváří artefakty.
Co mmě ale hodně zaráží: při ostrosti 0 u tebe jaksi nenastupuje "watercolor efect" aka faulty noise reduction, což má za následek totální rozmazání detailů ve stíněch. Měl jsem za to, že kvůli této chybě musí všichni používat +1, pokud jim teda nevadí mít misto stromů omalovánky. Daní je ale šum a artefakty, s čímž já např. už cca dva týdny bojuju nonstop (edituju stará videa).
 
Co mmě ale hodně zaráží: při ostrosti 0 u tebe jaksi nenastupuje "watercolor efect" aka faulty noise reduction, což má za následek totální rozmazání detailů ve stíněch. Měl jsem za to, že kvůli této chybě musí všichni používat +1, pokud jim teda nevadí mít misto stromů omalovánky.

Aha, já myslel, že noise reduction nastupuje až u ostrosti pod 0. No asi u toho zůstanu, už ta nula mi přijde strašně přeostřená. Zlatý GoPro.

Každopádně jsem zjistil, že jsem to video špatně vyexportoval, takže to bylo v rozlišení 1080p... nalinkoval jsem nové, správné video.
 
No právě že u mě je ostrost 0 absolutně nepoužitelná. Nastupuje masivní noise reduction.

A jak tak koukám, tak na tvém videu se to děje taky, stačí zastavit na 0:04, polovina větví se změnila v omalovánku.
 
No právě že u mě je ostrost 0 absolutně nepoužitelná. Nastupuje masivní noise reduction.

A jak tak koukám, tak na tvém videu se to děje taky, stačí zastavit na 0:04, polovina větví se změnila v omalovánku.

Jojo, je to dost bída. DJI neumí implementovat H.264 enkodér. GoPro které má stejný bitrate s tímhle problém kupodivu nemá.
 
Co je horší, mám action kameru za 100 babek se stejně velkým senzorem, podobným chipsetem a můžu jít až na 120mbps, žádné artefakty, žádný šum; dokonce 2k/60fps a mavic není schoný vytvořit něco použitelného ani při 1080/60. U mavic air to už naštěstí opravili, ale investovat do nového je až příliš drahý špás. Po všech jiných stránkách je mavic pro úžasný stroj...
 
Co je horší, mám action kameru za 100 babek se stejně velkým senzorem, podobným chipsetem a můžu jít až na 120mbps, žádné artefakty, žádný šum; dokonce 2k/60fps a mavic není schoný vytvořit něco použitelného ani při 1080/60. U mavic air to už naštěstí opravili, ale investovat do nového je až příliš drahý špás. Po všech jiných stránkách je mavic pro úžasný stroj...

Tak to by mě zajímalo, co to je za kameru :)
 
Lycus Tech Mavic Air 3 Case

DJI Drone Deals

New Threads

Members online

Forum statistics

Threads
131,075
Messages
1,559,550
Members
160,053
Latest member
maviclake