DJI Mavic, Air and Mini Drones
Friendly, Helpful & Knowledgeable Community
Join Us Now

Czech Republic - Mavic pilots

Hello Glad to find some Mavic lovers here in czech. I'm just about to buy one, but am wondering what the attitude to drones is like in the czech republic ? Or the laws etc where you can fly ? Are any of you in the Litomysl region. I saw an airmap app, is this what you use ?

I'm English but have been here more than 10 years, living out in the country side.
Welcome friend.
So far I didnt encounter any troubles concerning local people or administration against drones. Its true that there are a lot of nfz areas and yes AirMap can be a good start. But the phone numbers (in AirMap) for airports mostly do not work.So I dont know still how to ask for local permission if e.g. I want to fly at my garden what might be st like 4km from small airport...
Concerning general rules - avoid flying above people, houses and traffic and you will be ok. If we go for a weekend e.g. to visit some castle or some middle-age ruin it is always better to ask the keeper kindly. They are kind and usually welcome people promissing some good pics for their promo... fly safe ;-)
 
Hele optialni nastveni se dost lisi podle fw. Tocime vetsinou na manual, iso 100, a shutter drzet cca na 2×fps pomoci filtru v cr staci ND8 nebo ND16 lepsi jsou polary. Barevny rezim vetsinou truecolor nebo d-cinelike, pak lehky colorgrade v postprocesu. Nastaveni rezimu +1,0,0 (sharpness, contrast, saturation)...
Balanc mezi flickeringem a watercolor... je to alchymie.
Lidi taky pisou ze 2.7k 24fps nekdy vypada lip nez 4k 30fps... ale to neumim potvrdit. (Zatim)
2.7k jsem mel na prvnim Phantomu i to bylo super ale ted bych uz dolu z uhd / 30 fps nesel. Ale vychytat nastaveni je alchymie ale zas bych se nestresoval moc. Raduj se z kazdeho ulovku casem si doladis doporucene nast podle sebe
 
In fact, maximal attitude is 300m in a G - space. So it is less than allowed 500m in default settings.
Some more explanation is here: Předpisy pro létání s drony v ČR
Welcome friend.
So far I didnt encounter any troubles concerning local people or administration against drones. Its true that there are a lot of nfz areas and yes AirMap can be a good start. But the phone numbers (in AirMap) for airports mostly do not work.So I dont know still how to ask for local permission if e.g. I want to fly at my garden what might be st like 4km from small airport...
Concerning general rules - avoid flying above people, houses and traffic and you will be ok. If we go for a weekend e.g. to visit some castle or some middle-age ruin it is always better to ask the keeper kindly. They are kind and usually welcome people promissing some good pics for their promo... fly safe ;-)
Thanks for confirming what I thought would be the case here in Czech. Yep I've gotten a generally idea of whats a good idea to do and what to avoid, so as not to annoy or be close to breaking the law etc. I'm looking forward to getting into the air, and learning a little.
 
Dik za odpoved. Ja jsem procetl treba toto PolarPro ND Filters for DJI Mavic Pro - Gear Dads , a zda se za klasicka PolarPro se taky zasekavaji a proto udelali tu kolekci "shutter collection", ktera muze byt stale nasazena. No kazdopadne ty ceny jsou uz trochu vysoke, tak snad uvazuju i originalu od DJI.

Pozor, ty co s nimi projde inicializace gimbalu nejsou Shutter collection, ale Cinema series.

Výrobce tvrdí že není problém je nasazovat až po inicializaci gimbalu (tedy na běžícího Mavica), ale samozřejmě je pak otázka jak moc gimbalu vadí že bojuje s pohyby vaší ruky.

U Polar Pro musím dost pochválit podporu. Z jednoho filtru starší konstrukce mi vypadl vymezující pásek, takže přestal držet na dronu.

Nafotil a natočil jsem jak to padá, napsal jsem na support, a oni sami poslali kompletní novou sadu a původní mi nechali. Nová konstrukce už nemá vymezení páskem, ale takovou houbovitou hmotou, která je na rozdíl od původní konstrukce vlepená a mnohem pohodlněji se nasazuje.
 
Tak updatováno na 1.3.1000. Podle changelogu by to mohlo řešit resetování gimbalu. Létání mě asi čeká nejdříve ve čtvrtek, uvidíme...
 
Tak updatováno na 1.3.1000. Podle changelogu by to mohlo řešit resetování gimbalu. Létání mě asi čeká nejdříve ve čtvrtek, uvidíme...
Dej vědět, jestli to update vyřešil ;-)
 
Peknej slet ! Hlavne netrefit jeden druhyho, uz se mi to kdysi podarilo. I kdyz vlastne Mavic by se mel s tim sam vyporadat.
Nezkusili jste follow mod, ze by jeden kopter letel za vodicem ?
 
Vyměním za soudek karibského rumu - sadu Mavika - Fly Just a Little More Combo.
Nalítáno pouhých 15 tis. km. Jen sadu jako komplet. (Zjistil jsem bohužel, že den nemá 50 hodin.) :)

20170821_155532.jpg 20170821_155542.jpg

EDIT 1: Přátelé, ;) jde samozřejmě o fotky z našeho víkendového záletu a kombinaci pěti Maviků pohromadě. Klukům díky za fotky a za supr náladu během celé akce. Vaškovi za exkluzivní pohoštění a azyl bez manželek. :p
Ad množství baterek - ještě tam dvě nejsou vidět - jasně, že nejsem takový hamoun abych ulítal 20 baterek.

EDIT 2: tak a ještě založeno vlákno na DJI original fóru... ať tam nepíšou pořád jen o bouračkách...
Selling Mavic Fly Just a Little More Combo

Hezký den a dobrý vítr všem pilotům! Thumbswayup
 
Last edited:
  • Like
Reactions: popa149
Peknej slet ! Hlavne netrefit jeden druhyho, uz se mi to kdysi podarilo. I kdyz vlastne Mavic by se mel s tim sam vyporadat.
Nezkusili jste follow mod, ze by jeden kopter letel za vodicem ?

Ahoj, napadlo nás to samozřejmě ... ;)
... ale řekli jsme si, že hromadnou havárii zkusíme až příště. :p
 
Hele optialni nastveni se dost lisi podle fw. Tocime vetsinou na manual, iso 100, a shutter drzet cca na 2×fps pomoci filtru v cr staci ND8 nebo ND16 lepsi jsou polary. Barevny rezim vetsinou truecolor nebo d-cinelike, pak lehky colorgrade v postprocesu. Nastaveni rezimu +1,0,0 (sharpness, contrast, saturation)...
Balanc mezi flickeringem a watercolor... je to alchymie.
Lidi taky pisou ze 2.7k 24fps nekdy vypada lip nez 4k 30fps... ale to neumim potvrdit. (Zatim)

Dekuji ja som vtom celkem zacatecnik skusim podla toho jak si napisal
 
Lycus Tech Mavic Air 3 Case

DJI Drone Deals

New Threads

Forum statistics

Threads
130,986
Messages
1,558,655
Members
159,981
Latest member
bbj5143