DJI Mavic, Air and Mini Drones
Friendly, Helpful & Knowledgeable Community
Join Us Now

Mavic Pilots in Bulgaria

ivpool$

Well-Known Member
Joined
Jan 5, 2017
Messages
50
Reactions
10
Age
52
Location
Bulgaria
Здравейте от България!
Ако има някой желание от страната ни за обмен на информация със удоволствие бих споделил мнение и опит.А също и интересни места за снимки.Пишете........
 
Здравей, ще се радвам да споделяме.
Без-аварийни полети.
 
Здравейте с пожелания за безавариини полети.
Аз съм от София.
И ето един бърз въпрос.
Докато летя, от време на време се появяват хоризонтални лилави линии, само за част от секундата. Първоначално предположих, че са смущения при видео стрийма, но се оказа, че ги има и на записа от дрона. Въпросът ми е, имате ли подобен опит или знаете ли лек за това?
 
Здрасти, аз нямам такива линии. Но от обикновената фотография - това обикновено са отблясъци от слънцето. Надявам се това да е и при теб :) Поздрави!!!
 
Здравей, не, не са отблясъци от слънцето. По-скоро са дропове във видеото. Ето линк към видео в което го има това "мигване"/дроп.
Търси 58-59 секунда, 1м 03сек, 1 мин 07сек.....сигурно и на други места го има.
 
Предполагам няма начин да не си ъпдейтвал? Ако си и още го има - директно на ДЖИ обратно.. ще ти дадат нов :)
 
Ъпдейти правя, тези които са си регулярните. Нали видя какво имам предвид и не си въобразявам, че това не е особено хубаво? Правил ли си директен контакт с DJI или да си мина през БГ дистрибутора? Между другото, скайпъп ми е: iWottan.
 
Здрасти, моят скайп е ddimkin, a още по-добре Фейсбук - Daniel Dimkin.

Няколко пъти съм чатил с ДЖИ и са винаги на линия. Питай ги как е по-добре и как ще е най-бързо - през дистрибутора вероятно ще мине най-добре.

Да, със сигурност имаш проблем и трябва да го оправят.. няма страшно :) ДЖИ всъщност са велики!!! Да се похваля - чакам гогълса да ми пратят :)

Ще се радвам ако имаш Фейсбук.

Чао и пиши какво се случва.
 
Ехаа, браво за гогълса. Аз вече втори месец си чакам шлема на Eachine и се боря с banggood. Другата седмица ще пробвам дистрибутора.
 
  • Like
Reactions: ddimkin
Здравейте приятели. Отдавна искам да си купя DJI Mavic Pro, но както знаете цените са трепач а парите са кът. :D Наскоро попаднах на невероятна оферта от един Online shop, от който съм купувал едно - две дребни неща и не е имало проблеми. Естествено когато ще давам толкова пари обаче малко с епритеснявам. Това е линк за офертата : DJI Mavic Pro Foldable Obstacle Avoidance Drone FPV RC Sales Online eu - Tomtop.com
Регуларната цена на този сайт е доста надута(2000 долара) но с това намаление пада на 1000 което е с 300 долара по - евтино от DJI Store. КОментарите са положителни и няма нито един недоволен клиент, който да си е купил от тях Mavic. Въпросът е колко точно всички тези коментари са реални и колко са извабрикувани но тук можем само да гадаем. Исках да чуя и други мнение, споделете вие дали бихте се възползвали от тази оферта ако сега си купувахте Mavic. Интересно ми е също така дали dji ще осигурят съпорт при евентуални технически проблеми с дрона ако не е закупен директно от тях.
 
Здравейте приятели. Отдавна искам да си купя DJI Mavic Pro, но както знаете цените са трепач а парите са кът. :D Наскоро попаднах на невероятна оферта от един Online shop, от който съм купувал едно - две дребни неща и не е имало проблеми. Естествено когато ще давам толкова пари обаче малко с епритеснявам. Това е линк за офертата : DJI Mavic Pro Foldable Obstacle Avoidance Drone FPV RC Sales Online eu - Tomtop.com
Регуларната цена на този сайт е доста надута(2000 долара) но с това намаление пада на 1000 което е с 300 долара по - евтино от DJI Store. КОментарите са положителни и няма нито един недоволен клиент, който да си е купил от тях Mavic. Въпросът е колко точно всички тези коментари са реални и колко са извабрикувани но тук можем само да гадаем. Исках да чуя и други мнение, споделете вие дали бихте се възползвали от тази оферта ако сега си купувахте Mavic. Интересно ми е също така дали dji ще осигурят съпорт при евентуални технически проблеми с дрона ако не е закупен директно от тях.


Здрасти!
Смело бих ти препоръчал да си го поръчваш от тях.Сериозни са имам много покупки от тях като очилата на dji ,контролер за спарка и много други неща.
 
Хайде поздрави и от мен! Пловдив
 
Zdraveite i ot men, sorry za latinicata. Pozdravi ot Germania.
Nov pilot sum, shte se radvam da se svurjem tuk za obmen na informacia i opit. Sushto i interesni mesta za snimki krai moreto v BG sa dobre doshli.
Priaten polet na vsichki!
Petar
 
Поздрави и от мен, нов пилот на нов MAVIC 2 Pro в София :). И... въпрос - някакви идеи относно фирма за издаване на лицензи за пилот ? АероКам имат една стара обява на сайта, а и другите обяви, които излизат в Google са "малко" старички...
 
Привет, има ли пилоти с Mavic Mini?
Иначе - в Европа и големите градове как летите? Има ли риск от глоби? Полицията как се отнася към туристи с дронове? Поздрави
 
Здравейте!
От седмица съм горд собственик на mavic mini :). А иначе от половин година "пилот" стартирайки с tello. Явно се запалих по летенето и доста бързо надградих материалната част. Въпреки че знам възможностите на минито и на по-големите му братя, съм крайно доволен и удовлетворен от мъника...поне за сега, да видим до кога обаче ?.
Единственото което е минус, ако изобщо може да се нарече минус, е обхвата на модификациите за европейския пазар. Успях до 2.2 км далечина (въпреки че по спецификация дават 2 км), което като цяло не е малко, предвид и габарити, тегло и т.н. на дрона. Но като знам че може и повече.... Но нека оставим дългите полети на професионалистите ?.
За момента ме е страх в града да литна. Ако има колеги които са се престрашили, ще се радвам да споделят опит, съвети и прочие.
Поздрави на всички!DJI_0019.JPG
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Linkestis
Здравейте и от мен.Живея в Англия и летя за сега с Air 2.От Mini не останах впечатлен особено.
Тук е трудно с летенето,не знам как е в България,обмислям след месец и малко да дойда за няколко дни в България да събера спомени :)
Освен.че трябва да уведомиш въздушната администрация какви са другите изисквания за летене?Моят лиценз за пилот важи само за Англия.
 
Здравейте и от мен.Живея в Англия и летя за сега с Air 2.От Mini не останах впечатлен особено.
Тук е трудно с летенето,не знам как е в България,обмислям след месец и малко да дойда за няколко дни в България да събера спомени :)
Освен.че трябва да уведомиш въздушната администрация какви са другите изисквания за летене?Моят лиценз за пилот важи само за Англия.


Ето това е което знам че нужно за България. Понеже все още съм с Мини и не съм се интересувал достатъчно за правилата тук.
Но от малкото хора които познавам, притежаващи дронове, май никой не спазва никакви правила. И май и като цяло тук никой не те и следи как, къде и защо летиш. Но това са мои наблюдения, не искам да те подвеждам. Но като цяло извън населени места (визирам големите градове) може би няма никакъв проблем да си лети човек. Вече за населено място - сигурно пак няма кой да те спре,но все ще се намери някой буден гражданин който да изяви претенции че нещо нередно се случва над главата му и тогава може би ще е нужно да има човек разрешително с което да оправдае полета.
 
Lycus Tech Mavic Air 3 Case

DJI Drone Deals

New Threads

Forum statistics

Threads
130,599
Messages
1,554,247
Members
159,603
Latest member
refrigasketscanada